PA020021

V petek 2. oktobra je pri večerni sveti maši p. Janez Šamperl ob svoji 40-letnici duhovništva predstavil svojo novo knjigo Angeli zate in kratek 11 min film z naslovom "Frančišek živi", ki ga je po njegovem scenariju posnel priznani filmski ustvarjalec Ubald Trnkoczy.

V filmu je p. Janez želel pokazati na sporočilo sv. Frančiška, ki ga je doživel on sam v teh letih bivanja v neposredni bližini svetnikovega groba v Assisiju. V filmu se prepletajo posnetki assiških lepot z mislimi sv. Frančiška za današnji čas, ki jih prebira Pavle Ravnohrib.

Knjiga z naslovom "Angeli zate" je nadaljevanje prvih dveh knjig, grafično jih je opremila akademska slikarka Mira Ličen.

Na predstavitvi so sodelovali tudi ustvarjalci filma in knjige g. Ubald Trnkoczy, Pavle Ravnohrib in ga. Mira Ličen, katerim se je p. Janez prisrčno zahvalil za pomoč pri ustvarjanju.