Sredi oktobra smo romali iz Ptuja v Padovo. To romanje je imeli poseben namen. Z njim smo se želeli zahvaliti sv. Antonu Padovanskemu za ponovno gradnjo minoritske cerkve in postavitev opreme ter orgel v minoritski cerkvi. Že pred gradnjo cerkve smo romali v Padovo in izročili v varstvo in priprošnjo vse naše delo sv. Antonu.

V baziliki sv. Antona smo darovali zahvalno sv. mašo. Somaševanje je vodil p. Milan Kos. Po maši smo se v procesiji preselili do groba sv. Antona in tam opravili pobožnost njemu na čast. Sledil je ogled bazilike in relikvij sv. Antona ter križnega hodnika. Pred odhodom smo se zaustavili še pri sv. Leopoldu Mandiću. Ob njegovih relikvijah prosili za zdravje in da bi bili obvarovanji bolezni raka.

Molitev in pesem nam je pomagala, da smo dan preživeli kot pravi romarji in se v veselem razpoloženju srečno vrnili domov.