• Dobrodošli na spletni strani župnije Ptuj - sv. Peter in Pavel

 • Župnija Ptuj - sv. Peter in Pavel

 • Župnija Ptuj - sv. Peter in Pavel

 • Župnija Ptuj - sv. Peter in Pavel

 • Župnija Ptuj - sv. Peter in Pavel

OZNANILA

ŽUPNIJA PTUJ - SV. PETER IN PAVEL

27 roznovenska 22 

2. oktober

2022

NEDELJA

27. nedelja med letom – rožnovenska ned.

Angeli varuhi

 

Sv. Rok - 8.00:  za + p. Jožeta Osvalda

 

  9.00: za + Franca Brenčiča (30. dan)

10.30: za blagoslov družin v naši župniji in veroučnega leta

 

Sv. Jurij - 19.00: za žive in ++ ptujske župljane

3. oktober

2022

PONEDELJEK

Frančišek Borgia, redovnik

  7.30: za + p. Jožeta Osvalda

 

Sv. Ožbalt - 19.00: za žive in + člane Frančiškove družine

4. oktober

2022

TOREK

Frančišek Asiški, redovni ustanovitelj

  7.30: za + Anico Potočnik

19.00: za + Janeza in Marijo Šamperl

19.00: za + mamo Marijo Glaser, očeta Alojza Glaserja

            in + Marijo Horvat

19.00: za + Valerijo Gavez

19.00: v dober namen

5. oktober    

2022

SREDA

Marija Favstina Kowalska, redovnica

  7.30: za + Dejana Jusa

19.00: za + Ano Tomažič (30. dan)

19.00: za + Marijo Drevenšek

19.00: za + sina Jožeta in očeta Ludvika Arnuš

6. oktober     

2022

ČETRTEK

Bruno, redovnik,

ust. kartuzijanov

  7.30: za + p. Jožeta Osvalda

19.00: za + Janeza Valiča (8. dan)

19.00: za + Franca Pekliča

7. oktober     

2022

PETEK

Rožnovenska Mati Božja

  7.30: za + Marijo Krivec in vse + iz družine

19.00: za + Konrada Gabrovca

19.00: za + Mirana Žgeča

19.00: za + Franca Černejška

8. oktober     

2022

SOBOTA

Benedikta, devica, mučenka

  7.30: za + p. Antona Zajca

19.00: za + starše Veršič in sestro Ivano

9. oktober

2022

NEDELJA

28. nedelja med letom  

Dionizij, škof in tovariši, mučenci

 

Sv. Rok - 8.00:  za + p. Jožeta Osvalda

 

  9.00: za + Terezijo Valentan

10.30: za + Janeza in Ano Prosenjak ter Dragota Klanečka

19.00: za žive in ++ ptujske župljane

 

OSTALA OZNANILA

Od 2. oktobra do 9. oktobra

 • Danes, 2. oktobra obhajamo katehetsko nedeljo in mašo z otroci. Pri pozni maši, ob 10.30 se nam bodo predstavili kandidati za birmo v prihodnjem letu. Vabimo vas, da ste jim duhovni botri z molitvijo za njih. Lepo vabljeni!

 • Obhajamo tridnevnico na čast sv. Frančišku Asiškem, večerna maša ob 19.00, danes pri sv. Juriju, jutri pri sv. Ožbaltu. V torek na praznik svetega Frančiška bo sveta maša ob 19.00 tu v kloštru. Po maši sledi agape. Prosimo gospodinje za pecivo. Povabljeni vse tri dni, da skupaj praznujemo.

 • V tednu med 2. in 9. oktobrom poteka 31. teden za življenje. Letos nosi naslov: »NE ZAVRZI ŽIVLJENJA«. Program in podrobnosti tedna, v oglasni vitrini.

 • Pred nami so prvi dnevi v mesecu. Lepo vabljeni na prvi četrtek k molitveni uri za nove duhovne poklice ob 18. uri. V četrtek bomo obiskali bolnike. V petek vabi k molitvi Srce Jezusovo, v soboto Brezmadežno srce Marijino.

 • Verouk redno poteka. Vpisujemo tudi otroke v prvi razred.

 • Vsi, ki vam je Bog dal glas, da ga lahko z njim častite, povabljeni, da ta dar razvijate. Otroški zbor ima vaje vsako sredo ob 18.00, odrasli zbor vsak torek ob 19.00. Ta torek na praznik bodo vaje izjemoma po sveti maši.

 • V petek, 7. oktobra 2022 ob 19.00 uri lepo povabljeni v refektorij našega samostana na Viktorinov večer in akademijo ob 50. obletnici samostojne Slovenske minoritske province sv. Jožefa. Vabilo si oglejte v oglasni vitrini

 • Ptujski skavti vabijo medse. Takole so zapisali v vabilu:

Bi-Pi! Dober lov!

Oktober je pred nami in s tem novo skavtsko leto! Voditelji komaj čakamo, da se srečanja spet pričnejo! Da skupaj naznanimo nov začetek, vabimo vse stare in nove člane v soboto, 8. 10. 2022, ob 10.00 k cerkvi sv. Ožbalta. Po programu bo sledil sestanek s starši.  Če bi si tudi ti rad prislužil skavtsko rutko, se nam pridruži 8. 10. Prijave in kakršnekoli druge informacije dobite na sestanku s starši. Ne pozabite pripeljati svojih prijateljev!

 • Oktober je mesec rožnega venca, povabljeni vsak dan k skupni molitvi pol ure pred sveto mašo v cerkvi in k molitvi po vaših domovih. Izročajmo sebe in našo župnijo rožnovenski Materi Božji.

 • V oktobru prosimo dobre ljudi iz Rogoznice in Brstja za čiščenje cerkve. Vsak petek ob 15.30 uri.

 • Vzemite si novo številko Družine in Ognjišča za oktober ter ostali verski tisk

 • HVALA ZA DAROVE PRI DANAŠNJEM OFRU

Priporočamo se za vaš dar za orgle - Mojstri v Mariboru pridno izdelujejo nove orgle za našo cerkev. Po predvidenem planu bodo dokončane v tem letu. Za našo župnijo to pomeni, da moramo v tem letu še zbrati 60.000 EUR. Vemo, da je v tem obdobju finančno stanje po družinah težko. Prosimo vas, da po svojih zmožnostih darujeta v ta namen. Vsako prvo nedeljo v mesecu imamo ofer za nove orgle. Denar lahko prinesete tudi v župnijsko pisarno. Gospodarski svet župnije je sprejel naslednjo odločitev: Župljane in dobre ljudi vabimo, da postanete botri novih orgel. Kdor bo daroval 2.000 EUR bo zlati boter; kdor bo daroval 1.000 EUR bo srebrni boter in kdor bo daroval 500 EUR bo bronasti boter. Denar lahko darujete v več obrokih. Hvala za razumevanje in pomoč.

NAŠI RAJNI:  Janez Valič iz Ormoške ceste

***

( Po 9. maši vabljeni v klet na kavico in srečanje )

Prijavite se na elektronsko prejemanje oznanil

Ponujamo vam možnost prijave na elektronsko prejemanje tedenskih oznanil na vaš elektronski naslov.

Vnesite svoje ime in elektronski naslov v prijavnico na desni strani in dobili boste na svoj elektronski naslov potrditveno sporočilo. V tem sporočilu kliknite na ponujeni link, da potrdite prejemanje obvestil.

Prijavni obrazec

Urnik svetih maš v župniji sv. Peter in Pavel

Župnijska cerkev sv. Petra in Pavla

Župnijska cerkev sv. Petra in Pavla

Delavniki in sobote: ob 7.30 in 18.00.
Nedelje: ob 9:00, 10:30 in 18.00
Pri vsaki maši je možnost svete spovedi.
Podružnična cerkev sv. Roka

Podružnična cerkev sv. Roka

Delavniki: ni svetih maš
Nedelje: ob 8.00.

Župnija

Minoritski trg 1
2250 Ptuj – Slovenija
059 073 000
zupnija@kloster.si
TRR: SI56 0420 2000 3317 434
Župnik: p. Andrej Sotler

Duhovniki

Duhovniki, ki delujejo v ptujskih župnijah:
p. Andrej Feguš,
p. Matei Sentes,
p. Milan Kos,
p. Janez Žurman,
p. Marjan Cafuta,
p. Andrej Sotler,
p. Janko Gašparič,
p. Franc Meško.

Uradne ure v pisarni župnije

Vsak dan po jutranji in večerni sveti maši ter v ponedeljek in petek od 10. do 12. ure.
Telefonska številke pisarne:
059 073 000