• Dobrodošli na spletni strani župnije Ptuj - sv. Peter in Pavel

Vigor, škof

Sv. Rok - 8.00:  za žive in ++ ptujske župljane

9.00: za + p. Jožeta Osvalda

10.30: za + Micko Režonja (greg. 1)

18.00: za + Alojza Šegula

18.00: na čast sv. Antonu, sv. Frančišku in sv. M. Kolbeju

2. november     2022

Spomin vseh vernih rajnih

Malahija, škof

7.30: za + Micko Režonja (greg. 2)

8.00: pokopališče – za + iz minoritskega reda

18.00: za + Marijo (obl.) in Antona Zebec

18.00: za + Stanka Solina

3. november      2022

Viktorin Ptujski, škof, mučenec

7.30: za + Micko Režonja (greg. 3)

7.30: za + starše Sedlašek, za + moža Konrada in Rezko

Sedlašek

18.00: maša v Proštiji

4. november      2022

Karel (Drago) Boromejski, škof

prvi petek

7.30: za + Micko Režonja (greg. 4)

18.00: za + Jakoba Emeršiča

18.00: za + Franca Pekliča

18.00: za + Dejana Jusa

18.00: v zahvalo

5. november      2022

Zaharija in Elizabeta, starša Janeza Krstnika

prva sobota

7.30: za + Micko Režonja (greg. 5)

18.00: za + Karla Mikla

18.00: v zahvalo za zdravje

6. november

32. nedelja med letom – zahvalna nedelja

Lenart, opat

Sv. Rok - 8.00:  za + st. Pinter Ivana in Ano ter brata Marjana in Ivana; za + st. Petrena Jakoba in Elizabeto

9.00: za žive in ++ ptujske župljane

10.30: za + st. Pribožič in + Matildo Korošec

18.00: za + Micko Režonja (greg. 6)

Od 30. oktobra do 6. novembra

• V torek, na zapovedani praznik Vseh svetih, bo ob 14. uri blagoslov grobov na novem rogozniškem pokopališču, ob 15. uri pa na starem. Ob 17. uri bomo v cerkvi molili za naše pokojne. Lepo vabljeni! Maša v kapeli na pokopališču bo 2. novembra ob 8. uri.

• OB PRAZNIKU VSEH SVETIH, Cerkev naklanja v prvih osmih dneh novembra popolni odpustek za vsak obisk pokopališča in molitev za rajne. Prav tako ga je mogoče prejeti v vseh cerkvah in javnih kapelah 1. in 2. novembra ter na prejšnjo  ali na naslednjo nedeljo. Potrebno je opraviti sv. spoved, prejeti obhajilo, moliti po namenu sv. očeta in obiskati pokopališče.

• V četrtek, 3. novembra, bo v proštiji slovesna sv. maša ob godu sv. Viktorina. Lepo vabljeni! Tukaj zvečer ni sv. maše.

• Vzemite si novo številko Družine  in Ognjišče za mesec november.

• Lepo vabljeni na prvi četrtek ob 17.00 uri k molitvi za nove duhovne poklice. Na prvi petek bomo obiskali bolnike. V soboto vas vabimo k posvetitvi Marijinemu brezmadežnemu srcu.

• V petek, 4. novembra 2022, bo ob 17.00 uri srečanje Frančiškove družine.

• V petek ob 19.00 uri bo v refektoriju predstavitev izbora poezije Jakoba Emeršiča z naslovom Spominjanja. Glasbeni utrinek bo prispeval mešani pevski zbor sv. Viktorina pod vodstvom profesorja Petra Gojkoška. Pesmi bosta prebirala Pavle Ravnohrib in Barbara Rodošek. Ob 18.00 uri bo v cerkvi sv. Petra in Pavla sv. maša za pokojnega Jakoba.

• Prihodnjo nedeljo, 6. novembra, na zahvalno nedeljo bomo imeli pri maši ob 10.30 srečanje zakonskih jubilantov. Lepo prosimo, da se tisti, ki praznujete 1, 5, 10, 15, 20, 25, 30, 35, 40, 45, 50, 55, 60 ali več prijavite v župnijski pisarni.

• Slovenska Karitas vabi, da ob 1. novembru in med letom prižgemo kakšno svečko manj ali manjšo svečo in umrle počastimo z darom za ljudi v stiski. Svečke dobite v cerkvi. Dar zanje 2,5€ oddajte v nabiralnik. V župnijski pisarni lahko dobite Marijanski koledar za leto 2023.

• V novembru prosimo dobre ljudi iz Budine za čiščenje cerkve – vsak petek ob 9. uri. Hvala farankam iz Rogoznice in Brstja za čiščenje v oktobru.

• V cerkvi si lahko vzamete kuverte, kjer imate možnost vpisati imena vaših rajnih za katere bomo posebej molili v novembru. Spomine - kuverte oddajte v župnijski pisarni.

• Vsem, ki ob različnih priložnostih prinašate namesto zbirce v samostan hrano in še kaj, iskrena hvala. V kolikor želite, da morda pridemo sami iskat, ker bi želeli kaj darovati, nam sporočite.

• Priporočamo se za vaš dar za orgle - Mojstri v Mariboru pridno izdelujejo nove orgle za našo cerkev. Po predvidenem planu bodo dokončane v tem letu. Za našo župnijo to pomeni, da moramo v tem letu še zbrati 50.000 EUR. Vemo, da je v tem obdobju finančno stanje po družinah težko. Prosimo vas, da po svojih zmožnostih darujeta v ta namen. Vsako prvo nedeljo v mesecu imamo ofer za nove orgle. Denar lahko prinesete tudi v župnijsko pisarno. Gospodarski svet župnije je sprejel naslednjo odločitev: Župljane in dobre ljudi vabimo, da postanete botri novih orgel. Kdor bo daroval 2.000 EUR bo zlati boter; kdor bo daroval 1.000 EUR bo srebrni boter in kdor bo daroval 500 EUR bo bronasti boter. Denar lahko darujete v več obrokih. Hvala za razumevanje in pomoč.

NAŠI RAJNI:

( Po 9. maši vabljeni v klet na kavico in srečanje )

Prijavite se na elektronsko prejemanje oznanil

Ponujamo vam možnost prijave na elektronsko prejemanje tedenskih oznanil na vaš elektronski naslov.

Vnesite svoje ime in elektronski naslov v prijavnico na desni strani in dobili boste na svoj elektronski naslov potrditveno sporočilo. V tem sporočilu kliknite na ponujeni link, da potrdite prejemanje obvestil.

Prijavni obrazec

Urnik svetih maš v župniji sv. Peter in Pavel

Župnijska cerkev sv. Petra in Pavla

Delavniki in sobote: ob 7.30 in 18.00.
Nedelje: ob 9:00, 10:30 in 18.00
Pri vsaki maši je možnost svete spovedi.
Podružnična cerkev sv. Roka

Delavniki: ni svetih maš
Nedelje: ob 8.00.

Župnija

Minoritski trg 1
2250 Ptuj – Slovenija
zupnija@kloster.si
TRR: SI56 0420 2000 3317 434
Župnik: p. Andrej Sotler

Duhovniki

Duhovniki, ki delujejo v ptujskih župnijah:
p. Andrej Feguš,
p. Matei Sentes,
p. Milan Kos,
p. Janez Žurman,
p. Marjan Cafuta,
p. Andrej Sotler,
p. Janko Gašparič,
p. Franc Meško.

Uradne ure v pisarni župnije

Vsak dan po jutranji in večerni sveti maši ter v ponedeljek in petek od 10. do 12. ure.
Telefonska številke pisarne: