• Dobrodošli na spletni strani župnije Ptuj - sv. Peter in Pavel

 • Dobrodošli na spletni strani župnije Ptuj - sv. Peter in Pavel

 • Župnija Ptuj - sv. Peter in Pavel

 • Župnija Ptuj - sv. Peter in Pavel

 • Župnija Ptuj - sv. Peter in Pavel

 • Župnija Ptuj - sv. Peter in Pavel

OZNANILA

ŽUPNIJA PTUJ - SV. PETER IN PAVEL

3 postna 23 

12. marec

2023

NEDELJA

3. postna nedelja – papeška nedelja

Inocenc I., papež

 

 Sv. Rok - 8.00:  za žive in ++ ptujske župljane

 

  9.00: za + Mileno Ciglar (greg. 10)

10.30: za + Marijo Plohl

18.00: za + Frančiška Šalamuna

13. marec

2023

PONEDELJEK

Leander Seviljski, menih, škof

 Sv. Rok - 9.00: za + Terezijo Horvat

  7.30: za + Marka Petrušiča (obl.)

  7.30: za zdravje na duhu, duši in telesu

18.00: za + Mileno Ciglar (greg. 11)

18.00: za + Antonijo Voglar (8. dan)

14. marec

2023

TOREK

Matilda, kraljica

  7.30: v zahvalo za uslišane prošnje

  9.00: za + Marijana Kodermana

18.00: za + p. Jožeta Osvalda

18.00: za + Mileno Ciglar (greg. 12)

18.00: za + Angelo Feguš (8. dan)

15. marec    

2023

SREDA

Ludovika de Marillac, redovnica

  7.30: za + Terezijo Vogrinec

18.00: za + Mileno Ciglar (greg. 13)

18.00: za + Lojzeka Cafuta (30. dan)

18.00: za + Ivano Mušič

16. marec     

2023

ČETRTEK

Herbert, škof

  7.30: za + Jožefa Kostanjevca

18.00: za + Mileno Ciglar (greg. 14)

18.00: na čast Materi Božji po namenu

18.00: za + Franca Kojca (30. dan)

17. marec       2023

PETEK

Patrik (Patricij), škof, misijonar

  7.30: za + Matildo Toplak

18.00: za + Mileno Ciglar (greg. 15)

18.00: za + Franca Bencika (30. dan) in + Marijo Meško (obl.)

18.00: za + Alojza Šorija, za + starše Šori in Svenšek ter

            za ++ sorodnike

18. marec     

2023

SOBOTA

Jožef, Jezusov rednik

  7.30: za + Jožefo Karo

18.00: za + iz družine Meglič in Cvetko

18.00: za + Marijo Bezjak (obl.), starše Bezjak – Vaupotič

            in + Greto Ogrizek

18.00: za + Mileno Ciglar (greg. 16)

19. marec

2023

NEDELJA

4. postna nedelja

Adeltruda, devica

 

 Sv. Rok - 8.00:  za žive in ++ ptujske župljane

 

  9.00: za + Mileno Ciglar (greg. 17)

  9.00: za + starše Galun ter njihove sinove in hčere

            in + starše Gregorec

10.30: po namenu na čast sv. Jožefu

18.00: za + Jožico Gomboc (god)

 

OSTALA OZNANILA

Od 12. marca do 19. marca

 • Danes pri maši ob 10.30 sodelujejo Ptujski skavti.

 • Danes popoldan, ob 15. uri bo pri sv. Andražu v Vitomarcih potekalo dekanijsko srečanje župnijskih svetov.

 • Jutri in v torek je v naši župniji dan celodnevnega češčenja Najsvetejšega. Jutri častimo Najsvetejše pri Sv. Roku, sveta maša ob 9.00 uri nato enourno češčenje. V torek, 14. marca častimo Najsvetejše v kloštru. Svete maše bodo zjutraj, ob devetih in zvečer. Najsvetejše bo izpostavljeno dopoldan med mašami do 12.00 ure in popoldan od 14.00 ure. Ob 17.00 uri je molitvena ura, h kateri ste vabljeni člani župnijskih skupin. Lepo vabljeni k češčenju! Mašo ob sklepu ob 18.00 uri bo vodil g. Mirko Krašovec župnik pri sv. Andražu v Vitomarcih.

 • Ob torkih po večerni maši poteka v refektoriju našega samostana seminar nove evangelizacije. Ta torek bo naš gost p. Peter Vrabec, ki nam bo spregovoril na temo: NOTRANJE OZDRAVLJENJE - odpuščanje. Lepo vabljeni vsak torek do velike noči!

 • V petek, 17. marca ob 16.30 bo v Frančiškovi sobi srečanje članov OFS.

 • V petek, 17. marca ob 19. uri vabljeni v refektorij našega samostana na Viktorinov večer. Predavanje in pogovor z naslovom: »Živeti do konca« bosta oblikovala Miha Zimšek in Nada Kunstek iz Slovenskega društva HOSPIC.

 • Pobožnost križevega pota je vsaki petek, ob 17.30 uri (vodijo birmanci) in ob nedeljah, po 9. maši (vodijo župnijske skupine). Pri Roku ob nedeljah 15 minut pred mašo. Na četrto postno nedeljo pripravijo križev pot mladi.

 • V soboto, 18. marca bomo liturgično praznovali praznik sv. Jožefa, Jezusovega rednika. Lepo povabljeni k sveti maši, pri kateri bomo molili tudi za našo Slovensko minoritsko provinco, ki nosi ime po tem mogočnem zavetniku Katoliške Cerkve.
 • Od 18. do 25. marca bo potekal Teden družine pod geslom »Mir se začne v družini«. Več..
 • V nedeljo, 19. marca ob 16. uri bomo imeli križev pot mesta Ptuja, v katerega smo vključene vse tri ptujske župnije. Namen križevega pota mesta Ptuj je, da se predvsem v postnem času spomnimo na dogodke ob katerih je mesto trpelo. Tako se bomo ob 16. uri zbrali v cerkvi sv. Jurija in se podali po ptujskih ulicah. Zaključek bo v Minoritskem samostanu.
 • Prihodnjo nedeljo, 19. marca bomo na medžugorkem programu, ki se začne ob 17-h, gostili domačinko iz Medžugorja, Marijo Stelzer, mater 4 otrok, sošolko in prijateljico medžugorskih vidcev. Z družino živi na Dunaju, kjer z možem zdravnikom skrbita za duhovni center Oaza miru in izdajata revijo z istim naslovom, povezujeta medžugorske romarje med seboj in s Cerkvijo. Doštudirala je na Gregoriani v Rimu in je neposredna priča dogodkov v Medžugorju z začetka Marijinih prikazovanj. Skupaj z dunajskim kardinalim vsako leto organizira medžugorsko srečanje v dunajski katedrali, ki se ga udeleži tudi eden od medžugorskih vidcev.

 • V postnem času nas Karitas vabi k akciji 40. dni brez alkohola in dobrodelnosti.

 • V marcu prosimo dobre ljudi iz Budine za čiščenje cerkve – vsaki petek ob 9. uri.

 • Vabimo vas, k darovanju za ogrevanje naše cerkve, ki jo ogrevamo v zimskem času.

 • Priporočamo se za darove za nove orgle. Mojstri iz Maribora počasi že sestavljajo orgle na koru. Zaradi zapletov v delavnici bo blagoslov orgel nekje v juniju. Za našo župnijo to pomeni, da moramo do tedaj še zbrati 30.000 EUR. Vemo, da je v tem obdobju finančno stanje po družinah težko. Prosimo vas, da po svojih zmožnostih darujeta v ta namen. Vsako prvo nedeljo v mesecu imamo ofer za nove orgle. Denar lahko prinesete tudi v župnijsko pisarno. Gospodarski svet župnije je sprejel naslednjo odločitev: Župljane in dobre ljudi vabimo, da postanete botri novih orgel. Kdor bo daroval 2.000 EUR bo zlati boter; kdor bo daroval 1.000 EUR bo srebrni boter in kdor bo daroval 500 EUR bo bronasti boter. Denar lahko darujete v več obrokih. Hvala za razumevanje in pomoč.

NAŠI RAJNI:  Angela Feguš iz Štrafelove ulice

Prijavite se na elektronsko prejemanje oznanil

Ponujamo vam možnost prijave na elektronsko prejemanje tedenskih oznanil na vaš elektronski naslov.

Vnesite svoje ime in elektronski naslov v prijavnico na desni strani in dobili boste na svoj elektronski naslov potrditveno sporočilo. V tem sporočilu kliknite na ponujeni link, da potrdite prejemanje obvestil.

Prijavni obrazec

Urnik svetih maš v župniji sv. Peter in Pavel

Župnijska cerkev sv. Petra in Pavla

Župnijska cerkev sv. Petra in Pavla

Delavniki in sobote: ob 7.30 in 18.00.
Nedelje: ob 9:00 in 18.00
Pri vsaki maši je možnost svete spovedi.
Podružnična cerkev sv. Roka

Podružnična cerkev sv. Roka

Delavniki: ni svetih maš
Nedelje: ob 8.00.

Župnija

Minoritski trg 1
2250 Ptuj – Slovenija
059 073 000
zupnija@kloster.si
TRR: SI56 0420 2000 3317 434
Župnik: p. Andrej Sotler

Duhovniki

Duhovniki, ki delujejo v ptujskih župnijah:
p. Andrej Feguš,
p. Matei Sentes,
p. Milan Kos,
p. Janez Žurman,
p. Marjan Cafuta,
p. Andrej Sotler,
p. Janko Gašparič,
p. Franc Meško.

Uradne ure v pisarni župnije

Vsak dan po jutranji in večerni sveti maši ter v ponedeljek in petek od 10. do 12. ure.
Telefonska številke pisarne:
059 073 000