Šmarnična pobožnost 2017

predstavitev novih izdaj foto 16854

Tako kot vsako leto, so tudi letos otroci v Marijinem mesecu maju, pridno obiskovali šmarnice. Letos smo prebirali šmarnice z naslovom "čudež na skalnici", kajti v letu, ko se spominjamo čudovitih dogodkov v Fatimi, se Slovenci prav tako spominjamo pomembne obletnice, povezane z Marijo. Pred 300 leti se je na Sveti Gori zgodilo nekaj posebnega. Marija in mali Jezus na oltarni sliki sta dobila kroni iz čistega zlata, kar se ne zgodi pogosto. Le nekatere milostne podobe v romarskih cerkvah so deležne te časti. Na ta način so bili otrokom približani dogodki na Sveti Gori, vse od postavitve cerkve pa do kronanja milostne podobe. Hvala Mileni Cestnik in Mariji Šenica, ki sta prevzeli vodenje in animiranje šmarnične pobožnosti pri sv. Roku in v Spuhlji. Šmarnično pobožnost smo zaključili v soboto 3. junija s piknikom pri cerkvi sv. Roka. Najbolj pridni šmarničarji so dobili priznanja in sladka darila. Ob tej priložnosti so dobili darila in priznanja tudi najbolj vestni ministranti v letošnjem letu. Hvala tudi mladim iz mladinske skupine pri pripravi piknika.