Svete maše z udeležbo vernikov so dovoljene pod naslednjimi pogoji:

a)     V cerkvi je lahko toliko vernikov (vključno z bogoslužnimi sodelavci), kolikor zadoščajo predpisu 1 oseba (ali ena družina ali člani skupnega gospodinjstva) na 30 m2. Duhovnik(i) so na podlagi odloka v celoti izvzeti iz tega pogoja.
b)    Udeležba pri svetih mašah je dovoljena samo zdravim vernikom, ki nimajo simptomov okužbe dihal, ne kašljajo in nimajo povišane telesne temperature ter katerih člani istega gospodinjstva niso okuženi.
c)     Med sveto mašo je v skladu z vladnim odlokom prepovedano (zborovsko oz. ljudsko oz. solo) petje, vključno s petjem mašnika. Pri sveti maši lahko sodeluje organist.
d)    Rokovanje ob pozdravu miru se opusti.
h)      Vernikom je dovoljeno deliti sveto obhajilo samo na roko. Delivec obhajila pri obhajanju nosi masko. Pred obhajilom in po njem si mora razkužiti roke. Med pristopom k obhajilu naj verniki spoštujejo medosebno razdaljo 1,5 metra.
i)      Darove za cerkev verniki oddajo v za to določen nabiralnik (košaro).

Bolni in ostareli naj svete maše spremljajo po medijih, prejmejo duhovno obhajilo, posvetijo čas molitvi, branju Božje besede oziroma dobrim delom (prim. ZCP, kan. 1248, § 2). Prenos svetih maš, ki jih darujejo škofje, bo potekal po Televiziji Slovenija, Radiu Ognjišče in Tv Exodus.

Zakramenta svetega krsta in cerkvene poroke se lahko podeljujeta v krogu družin oziroma istih gospodinjstev.

Obhajanje bolniškega maziljenja je dovoljeno ob upoštevanju, da sta duhovnik in bolnik ustrezno zaščitena..

Cerkveni pogrebi se izvajajo v dogovoru s pogrebno službo in ob upoštevanju vseh navodil NIJZ. Z namenom, da se čakalne vrste za upepelitev skrajšajo, vernike vabimo, da svoje rajne sorodnike pokopljejo na klasičen način s krsto.

Kateheza (verouk) in druge oblike pastoralne dejavnosti se izvajajo na daljavo.  Župnijske pisarna je lahko odprta.

Karitativne ustanove in katoliške vzgojno-izobraževalne ustanove delujejo.

2. postna nedelja, 28. februar 2021

2 postna 21

28. februar

2. postna nedelja

Roman, opat

Sv. Rok – 8.00: za + Otilijo Koželj obl. in vse + iz družine Koželj

in Forstnerič

9.00: za + iz družine Vršič in Janžekovič

10.30: za + Marijo Kos

18.00: za + Petra Cimermana

18.00: za žive in ++ ptujske župljane

1. marec

Albin (Zorko), škof

7.30: za +Janeza Habjaniča

18.00: za + Janeza Krajnčiča

18.00: za + Antonijo Topolovec (8. dan)

2. marec

Neža (Agnes) Praška, klarisa, opatinja

7.30: za + Marjana Horvata

18.00: za + Stanka Megliča (obl.)

18.00: za + Marjeto Kukovec

3. marec

Kunigunda, kraljica

7.30: za + Elizabeto Gabrovec

18.00: za žive in ++ iz družin Tikvič - Gašparič

18.00: za + Marijo Klinc

4. marec

Kazimir, poljski kraljevič

7.30: za + Marijo Poljanec

18.00: za + Franca Kelenca

18.00: za + Lizo Kostanjevec

5. marec

Hadrijan (Jadran), mučenec

7.30: za + Marjeto Petrovič

18.00: za + Štefanijo in Jožefa Rezarja

18.00: za + Janeza Bezjaka

6. marec

Fridolin, opat

7.30: za + Janeza Habjaniča

18.00: za + Emo Čuš (30. dan)

18.00: za + Marjana Horvata

7. marec

3. postna nedelja

Perpetua in Felicita, mučenki

Sv. Rok – 8.00: za žive in ++ ptujske župljane

9.00: za + Marijo Bolcar

10.30: za + Marijo Kos

18.00: za + Maksa in Matildo Majcen

18.00: za + Franca Popoška

Od 28. februarja do 7. marca

1. Nove orgle – mojstri v Mariboru pridno izdelujejo nove orgle za našo cerkev. Po predvidenem planu bodo dokončane do konca leta. Za našo župnijo to pomeni, da moramo v tem letu zbrati 150.000 EUR. Vemo, da je v tem obdobju finančno stanje po družinah težko. Prosimo vas, da po svojih zmožnostih darujeta v ta namen. Prihodnjo nedeljo in vsako prvo nedeljo v mesecu imamo ofer za nove orgle. Denar lahko prinesete tudi v župnijsko pisarno. Gospodarski svet župnije je sprejel naslednjo odločitev: Župljane in dobre ljudi vabimo, da postanete botri novih orgel. Kdor bo daroval 2.000 EUR bo zlati boter; kdor bo daroval 1.000 EUR bo srebrni boter in kdor bo daroval 500 EUR bo bronasti boter. Denar lahko darujete v več obrokih. Hvala za razumevanje in pomoč.

2. Na prvi četrtek vabljeni na molitveno uro pred mašo ob 17. uri za nove duhovne poklice. Na prvi petek bomo obiskali bolnike. V soboto bomo imeli pobožnost posvetitve Marijinemu srcu.

3. V postnem času nas Karitas vabi k akciji 40 dni brez alkohola in dobrodelnosti. Letake si lahko vzamete pri mizici za tisk.

4. Pobožnost križevega pota bo vsaki petek, ob 17.30 uri (vodijo birmanci) in ob nedeljah, po 9. maši (vodijo župnijske skupine). Pri Roku ob nedeljah 15 minut pred mašo. Na tretjo postno nedeljo pripravijo križev pot člani župnijskega pevskega zbora.

5. Vzemite si novo številko Družine in Ognjišče za marec ter ostali verski tisk.

6. Hvala gospema iz Rogoznice in Brstja, ki sta čistili cerkev. V marcu prosimo župljane Budine za čiščenje cerkve.

NAŠI RAJNI: