ŽUPNIJSKA KARITAS IN MINORITSKI SAMOSTAN STA NA VOLJO VSEM STAREJŠIM IN ONEMOGLIM TER BOLNIKOM V KOLIKOR POTREBUJETE V TEH DNEH POMOČ. Pokličete lahko na telefonski številki 0590 73000 ali 041 260 724

1.7.2020: Preventivni ukrepi za preprečevanje širjenja epidemije COVID-19. Kliknite na povezavo.

Cvetna nedelja, 5. april 2020

cvetna 20

5. april

Cvetna nedelja

Vincencij Ferrer, duhovnik

za člane župnijskega pevskega zbora

za + Marijo Babič

za + Marijo Mlakar

6. april

Irenej iz Srema, škof, mučenec

v priprošnjo sv. Roku, da nas obvaruje koronavirusa

za + Otilijo Lepoša

za + Nežo Bezjak

7. april

Janez Krstnik de la Salle, duhovnik, redovni ustanovitelj

za + Martina Forštnariča

za + Marjeto Strelec

za + Franca Tementa

8. april

Maksim in Timotej, mučenca

za + Marijo Vajda

za + Matildo, Milana, Konrada in Pavlo Munda, + st. Munda

za + Franca Černezla

9. april

Veliki četrtek

za + Konrada Hameršaka

za + Jožefa Galuna

za + Franca Prosenjaka (30. dan)

10. april

Veliki petek

obredi velikega petka

11. april

Velika sobota

Za + p. Milana Holca

za + Franca Kosa in sorodnike

za + st. Pribožič in Matildo Korošec

za + Martino Lipavšek obl., sina Martina in sorod. Rogina –

Lipavšek

12. april

VELIKA NOČ

za + Stanka Solina

za + st. Bezjak – Toplak in sorodnike

za + Slavka Horvata obl. in Elizabeto Lovrenko

Od 5. aprila do 12. aprila

CVETNA NEDELJA

Na SIP TV bo prenos sv. maše iz naše cerkve sv. Petra in Pavla ob 9. uri. Ob 12. uri bo posnetek na PeTV. Duhovnik bo pri maši blagoslovil presmece. Vabimo vas, da doma naredite presmece in jih tudi vi pokropite z blagoslovljeno vodo.

Ob 10. uri bo na Facebooku (stran župnije sv. Ožbalta) prenos sv. maše iz cerkve sv. Ožbalta, sv. mašo iz mariborske stolnice pa lahko takrat spremljate tudi na TV SLO 2.

VELIKI ČETRTEK

Na SIP TV bo prenos sv. maše iz naše cerkve sv. Petra in Pavla ob 18. uri. Ob 21. uri bo posnetek na PeTV.

Prav tako lahko spremljate sv. mašo ob 18. uri na Facebooku (stran župnije sv. Ožbalta) iz cerkve sv. Ožbalta. Istočasno bo sv. maša (brez prenosa) tudi v cerkvi sv. Jurija.

VELIKI PETEK – STROGI POST

Ob 15. uri se pridružimo molitvi križevega pota na Radiu Ognjišče.

Na SIP TV bo prenos obredov iz cerkve sv. Jurija ob 18. uri.Istočasno bodo obredi tudi v cerkvi sv. Petra in Pavla.Ob 21. uri bo posnetek obredov na PeTV.

Obrede lahko spremljate tudi ob 18. uri na Facebooku (stran župnije sv. Ožbalta) iz cerkve sv. Ožbalta.

Ob 21.15 bo na TV SLO 2 prenos križevega pota s papežem Frančiškom iz Vatikana.

VELIKA SOBOTA

BLAGOSLOV VELIKONOČNIH JEDIL

Doma pripravite jedila. Prisostvujte blagoslovu jedil, ki ga bo imel mariborski nadškof msgr. Alojzij Cvikl na TV SLO 1 ob 15. in ob 17.30 uri na TV SLO2. Ob 15. uri bomo imeli, brez udeležbe božjega ljudstva, blagoslov jedi v naših cerkvah sv. Ožbalta ter sv. Petra in Pavla.

Ob 16. uri bo prenos blagoslova jedil na SIP TV iz cerkve sv. Jurija. Ob 19. uri bo posnetek blagoslova jedil na PeTV.

Lepo vabljeni, da z blagoslovljeno vodo pokropite vaša jedila, ko bo škof ali duhovnik opravil blagoslov.

VIGILIJA bo potekala ob 20. uri v cerkvi sv. Petra in Pavla in sv. Ožbalta. Iz cerkve sv. Ožbalta jo lahko spremljate na Facebooku (stran župnije sv. Ožbalta).

V  cerkvi sv. Jurija bo vigilija ob 18. uri, prenos pa bo na SIP TV. Ob 21. uri bo posnetek vigilije na PeTV.

Na TV SLO 1  bo ob 19.50 velikonočna poslanica škofa Jurija Bizjaka.

VELIKA NOČ

Ob 7. in 11. uri bo na Facebooku (stran župnije sv. Ožbalta) prenos sv. maše.

Ob 8. uri se bodo oglasili zvonovi in takrat smo vabljeni k velikonočnemu zajtrku po naših družinah.

Ob 10. uri bo na TV SLO 2 prenos sv. maše iz mariborske stolnice. Daroval je bo nadškof msgr. Alojzij Cvikl.

Ob 10. uri bo imel tudi SIP TV prenos maše iz cerkve sv. Martina na Hajdini. Ob 13. uri bo posnetek na PeTV.

Ob 11.20 uri bo na TV SLO 1 nagovor nadškofa Zoreta.

Ob 12. uri bo na TV SLO 1 papežev blagoslov Urbi et orbi iz Vatikana.

Bodimo v duhu in molitvi te dni še posebej povezani in lepo praznujmo velikonočne praznike!

Po navodilu papeža Frančiška iskreno obžalujmo svoje grehe in se jih kesajmo. Sveto spoved bomo opravili, ko bomo imeli prvo priložnost.

VEČERNA MOLITEV

V župnijski cerkvi vsak dan ob 20. uri pozvonimo z velikim zvonom. Vabimo vas, da se v družini zberete k večerni molitvi s prošnjo, da bi bili na priprošnjo sv. Roka obvarovani te hude epidemije in predvsem za vse obolele ter zdravstvene delavce, ki jih zdravijo. Patri v tem času molimo rožni venec – bodimo povezani tudi v molitvi.

SVETE MAŠE –  kdor bi želel naročiti sv. mašo v tem času, lahko pokliče po tel. 041 260 724 – p. Milan in se bomo dogovorili.

Cerkev je vsak dan odprta za osebno molitev od 9. do 17. ure.

V cerkvi si vzemite  novo številko Družine in ostali verski tisk.

NAŠI RAJNI: Adela Šilak iz Zagrebške ceste