Svete maše z ljudstvom so do nadaljnjega odpovedane.
Dovoljene so zasebne maše duhovnika brez vernikov. Lahko darujete za maše v župnijski pisarni.

Dovoljena je individualna duhovna oskrba vernikov.
Zaradi izrednih razmer lahko verniki, ki se ne morejo udeležiti svete maše, prejmejo sveto obhajilo izven obreda svete maše.
Duhovniki lahko določijo in pravočasno oznanijo posamezne ure (še posebej ob nedeljah), ko lahko vernikom (posameznikom in družinam) podelijo sveto obhajilo in blagoslov, verniki pa lahko darujejo za potrebe Cerkve in prejmejo oznanila.

Udeležba pri individualni duhovni oskrbi je dovoljena samo zdravim vernikom, ki nimajo simptomov okužbe dihal, ne kašljajo in nimajo povišane telesne temperature.

Vsak, ki vstopi v cerkev, je sam odgovoren za zaščito pred morebitno okužbo, tako kot to velja za vstopanje v druge javne prostore.
Ob vstopu v prostor si mora vsak razkužiti roke, nadeti zaščitno masko in ohranjati dva metra medosebne razdalje (to ne velja za družine in člane istega gospodinjstva).

Cerkev bo odprta za osebno molitev vernikov. Naenkrat je lahko v cerkvi največ deset vernikov, ki upoštevajo določila za preprečevanje epidemije.

Krsti, poroke so preloženi na čas, ko se bo epidemiološko stanje izboljšalo oz. ko bo preklican vladni odlok.

Cerkveni pogrebi so dovoljeni z upoštevanjem državnih navodil.

Kateheza (verouk) se za vse razrede do nadaljnjega izvaja na daljavo.

15.10.2020: Navodila slovenskih škofov v času epidemije COVID-19. Kliknite na povezavo.

ŽUPNIJSKA KARITAS IN MINORITSKI SAMOSTAN STA NA VOLJO VSEM STAREJŠIM IN ONEMOGLIM TER BOLNIKOM V KOLIKOR POTREBUJETE V TEH DNEH POMOČ. Pokličete lahko na telefonski številki 0590 73000 ali 041 260 724

18. nedelja med letom, 2. avgust 2020

4. avgust

Janez M. Vianney, arški župnik

7.30: za ++ minoritskega reda

19.00: za + Petra Ljubeca (8. dan)

19.00: za + Alojza Šegula

5. avgust

Marija Snežna (Nives)

7.30: za + Stanka Preloga in + st. Prelog ter Franca Horvata

19.00: za + Maksa Kodriča (obl.)

6. avgust

Jezusova spremenitev na gori

7.30: za nove duhovne poklice

19.00: za + Marijo Verzel (8. dan)

19.00: za + Franca Čeha

7. avgust

Sikst II., papež, mučenec

7.30: v priprošnjo za zdravje

19.00: za + p. Janeza Kmetca (obl.)

19.00: za + Marto Tušek (30. dan)

8. avgust

Dominik, duhovnik, ustan. dominikancev

7.30: za + Janeza Poljanec

19.00: za + Marijo Rožmarin

9. avgust

19. nedelja med letom

Terezija B. od Križa (Edith Stein), muč. soz. Evrope

7.00: za + Marijo Rožmarin

Sv. Rok 8.00:v zahvalo za zdravje in srečo v družini ter v

priprošnjo za naprej

9.00: za + Milana Goloba in + sorodnike

19.00: za žive in ++ ptujske župljane

Od 2. avgusta do 9. avgusta

Hvala za vaše darove pri ofru, ki so namenjeni za naše nove orgle.

Danes, 2. avgusta, je praznik Marije Angelske ali Porcijunkula. Dobimo lahko odpustek, če smo pri sv. maši, opravimo sv. spoved in prejmemo obhajilo ter molimo po namenu papeža Vero in Oče naš.

Danes je tudi Ožbaltova nedelja in žegnanje pri sv. Ožbaltu. Slovesna sveta maša je ob 10.00 uri. Vabljeni!

Lepo vabljeni na prvi četrtek k molitveni uri za nove duhovne poklice (ob 18. uri). Na prvi petek bomo obiskali bolnike. V soboto vas vabimo k posvetitvi Marijinemu brezmadežnemu srcu.

Hvala farankama iz Brstja in Rogoznice, ki sta julija čistili cerkev. V mesecu avgustu prosimo dobre ljudi iz Budine. Čiščenje je ob petkih ob 9. uri.

Molitev pred Najsvetejšim je ob torkih eno uro pred mašo in ob četrtkih po maši – lepo vabljeni!

Vzemite si novo številko Družine in ostali verski tisk.

PRAZNOVANJE SV. ROKA NA PODRUŽNICI – Slovesna maša bo 16. avgusta ob 10. uri. Somaševanje bo vodil naš domačin srebrnomašnik p. Branko Cestnik. Maša bo zunaj pred cerkvijo. Ob tej priložnosti smo obnovili kip sv. Roka in ga bo srebrnomašnik blagoslovil. Ob 9. uri bomo šli peš v procesiji iz kloštra in se na tak način zahvalili sv. Roku in ga hkrati prosili, da nas še naprej na njegovo priprošnjo Božja previdnost varuje pred okužbami današnjega časa. Po maši bo pogostitev. V kloštru ta dan ne bo maše ob 9. uri. Lepo vabljeni k sv. Roku!

NAVODILO -  Pred nedeljskimi in prazničnimi svetimi mašami verniki ob vstopu v cerkev v poseben nabiralnik (škatlo) oddajo list s svojo telefonsko številko (brez imena in naslova).

NAŠI RAJNI: Marija Verzel, Rogaška cesta

OKLIC: Marjan Gril in Karmen Stanet

( Po 9. maši vabljeni v klet na kavico in srečanje )