PRENOSI SVETIH MAŠ  - s klikom na fotografijo se povežete na ustrezni program.

Župnija sv. Peter in Pavel

bozic kloster

Prenos maše v nedeljo 10.1.2021 ob 9 uri.

Kliknite tukaj za ogled v živo na spletni strani

Župnija sv. Jurij

bozic zoom

Prenos maše preko programa Zoom vsak dan ob 8:30 uri,
v nedeljo ob 9 uri.

Župnija sv. Ožbalt

bozic ozbalt

Prenos maše vsako nedeljo ob 11 uri in čez teden ob 18 uri.

Svete maše z udeležbo vernikov so dovoljene pod naslednjimi pogoji:

a)     V cerkvi je lahko toliko vernikov (vključno z bogoslužnimi sodelavci), kolikor zadoščajo predpisu 1 oseba (ali ena družina ali člani skupnega gospodinjstva) na 30 m2. Duhovnik(i) so na podlagi odloka v celoti izvzeti iz tega pogoja.
b)    Udeležba pri svetih mašah je dovoljena samo zdravim vernikom, ki nimajo simptomov okužbe dihal, ne kašljajo in nimajo povišane telesne temperature ter katerih člani istega gospodinjstva niso okuženi.
c)     Med sveto mašo je v skladu z vladnim odlokom prepovedano (zborovsko oz. ljudsko oz. solo) petje, vključno s petjem mašnika. Pri sveti maši lahko sodeluje organist.
d)    Rokovanje ob pozdravu miru se opusti.
h)      Vernikom je dovoljeno deliti sveto obhajilo samo na roko. Delivec obhajila pri obhajanju nosi masko. Pred obhajilom in po njem si mora razkužiti roke. Med pristopom k obhajilu naj verniki spoštujejo medosebno razdaljo 1,5 metra.
i)      Darove za cerkev verniki oddajo v za to določen nabiralnik (košaro).

Bolni in ostareli naj svete maše spremljajo po medijih, prejmejo duhovno obhajilo, posvetijo čas molitvi, branju Božje besede oziroma dobrim delom (prim. ZCP, kan. 1248, § 2). Prenos svetih maš, ki jih darujejo škofje, bo potekal po Televiziji Slovenija, Radiu Ognjišče in Tv Exodus.

Zakramenta svetega krsta in cerkvene poroke se lahko podeljujeta v krogu družin oziroma istih gospodinjstev.

Obhajanje bolniškega maziljenja je dovoljeno ob upoštevanju, da sta duhovnik in bolnik ustrezno zaščitena..

Cerkveni pogrebi se izvajajo v dogovoru s pogrebno službo in ob upoštevanju vseh navodil NIJZ. Z namenom, da se čakalne vrste za upepelitev skrajšajo, vernike vabimo, da svoje rajne sorodnike pokopljejo na klasičen način s krsto.

Kateheza (verouk) in druge oblike pastoralne dejavnosti se izvajajo na daljavo.  Župnijske pisarna je lahko odprta.

Karitativne ustanove in katoliške vzgojno-izobraževalne ustanove delujejo.

22. nedelja med letom, 30. avgust 2020

22 ned med letom Ptuj 20

30. avgust

22. nedelja med letom

Feliks (Srečko), mučenec

7.00: za + Alojza, Marijo, Franca, Jožefa, Matjažeka in Tamaro

Slatič

Sv. Rok: 8.00 za + iz družin: Tanko, Ambrožič in Novak

9.00: za + Jožefa Galuna

19.00: za + Alojza Šegula

19.00: za žive in ++ ptujske župljane

31. avgust

Rajmund Nonat, redovnik, kardinal

7.30: za + Antona Ožingerja in + starše

19.00: za + Marijo Hartinger in + Justino Štrucl

19.00: za + Veroniko Habjanič

1. september

Egidij (Tilen), opat

7.30: za + Marijo Tivadar (greg. 1)

17.00: za uspešno novo šolsko leto

19.00: za + Irmo Ekart in dvojne + starše

19.00: za + Avgusta in Marijo Meško, sestro Cecilijo in brata

Franca in + starše Meško - Kacijan

2. september

Marjeta, devica, mučenka

7.30: za + Marijo Pšajd

7.30: za + Marijo Tivadar (greg. 2)

19.00: za + Štefko Zalaznik in Franca Vaupotiča

3. september

Gregor Veliki, papež, cerkveni učitelj

7.30: za + Marijo Tivadar (greg. 3)

19.00: za + Alojza Valenka

19.00: za nove duhovne poklice

4. september

Rozalija Sicilska, devica, spokornica

7.30: v zahvalo za moč vere in odrešitev duši Bojana in Angele

7.30: za + Marijo Tivadar (greg. 4)

19.00: za + Marijo Vidovič

19.00: za + Franca Čeha

5. september

Mati Terezija, redovnica, redovna ustanoviteljica

7.30: za + Marijo Tivadar (greg. 5)

19.00: za + Janeza Šebela (obl.)

19.00: za + Janeza in Marjeto ter Gino Plohl

19.00: za + Marijo Kocbek (obl.), Franca, sorodnike in sosede

6. september

23. nedelja med letom – angelska nedelja

Zaharija, prerok

Sv. Rok: 8 za + Mihaela in Martino Princl

9.00: za + Marijo Tivadar (greg. 6)

10.30: za + Marijo Bolcar

19.00: za + Marijo Mlakar

19.00: za žive in ++ ptujske župljane

Od 30. avgusta do 6. septembra

Naslednjo nedeljo ni več maše zjutraj ob 7. uri ampak je ponovno ob 10.30tih.

V ponedeljek, 31. avgusta 2020, po večerni maši srečanje članov župnijske Karitas. Lepo vabljeni!

Lepo vabljeni na prvi četrtek k molitveni uri za nove duhovne poklice ob 18. uri. Na prvi petek bomo obiskali bolnike. V soboto vas vabimo k posvetitvi Marijinemu brezmadežnemu srcu.

V nedeljo, 13. septembra 2020, bo naše zaobljubno romanje na Ptujsko Goro. Ob 6. uri bo pri Marijinem stebru na Minoritskem trgu blagoslov tistih romarjev, ki boste šli peš. Nato gremo po poti čez most, mimo Roka po glavni cesti proti Ptujski Gori. Ob 9.00 uri bo molitvena ura in ob 10.00 uri naša zaobljubna romarska maša. Kdor ne bo mogel iti peš ali z osebnim prevozom, ima na razpolago avtobus, ki bo peljal po sledečem razporedu: 8.00h železniška postaja; 8.10h Vinarski trg in 8.25h Sveti Rok. Avtobus se bo vračal ob 12. uri s Ptujske Gore. Lepo vabljeni na romanje!

V tednu od 14. do 18. septembra bomo imeli vpis veroučencev za verouk. Potrebno je, da starši pridete vpisat otroke vseh razredov pri veroučnih urah. Razpored verouka je objavljen na oglasni deski in na internetni strani.

Vzemite si novo številko Družine in Ognjišča za september ter ostali verski tisk.

Faranom iz Budine se zahvaljujemo za čiščenje cerkve. V mescu septembru naprošamo dobre ljudi iz mesta in Brega.

Molitev pred Najsvetejšim je ob torkih eno uro pred mašo in ob četrtkih po maši – lepo vabljeni!

NAVODILO -  Pred nedeljskimi in prazničnimi svetimi mašami verniki ob vstopu v cerkev v poseben nabiralnik (škatlo) oddajo list s svojo telefonsko številko (brez imena in naslova).

NAŠI RAJNI: Marjan Vincenc Podgoršek iz Belšakove ul.

( Po 9. maši vabljeni v klet na kavico in srečanje )