Svete maše z ljudstvom so do nadaljnjega odpovedane.
Dovoljene so zasebne maše duhovnika brez vernikov. Lahko darujete za maše v župnijski pisarni.

Dovoljena je individualna duhovna oskrba vernikov.
Zaradi izrednih razmer lahko verniki, ki se ne morejo udeležiti svete maše, prejmejo sveto obhajilo izven obreda svete maše.
Duhovniki lahko določijo in pravočasno oznanijo posamezne ure (še posebej ob nedeljah), ko lahko vernikom (posameznikom in družinam) podelijo sveto obhajilo in blagoslov, verniki pa lahko darujejo za potrebe Cerkve in prejmejo oznanila.

Udeležba pri individualni duhovni oskrbi je dovoljena samo zdravim vernikom, ki nimajo simptomov okužbe dihal, ne kašljajo in nimajo povišane telesne temperature.

Vsak, ki vstopi v cerkev, je sam odgovoren za zaščito pred morebitno okužbo, tako kot to velja za vstopanje v druge javne prostore.
Ob vstopu v prostor si mora vsak razkužiti roke, nadeti zaščitno masko in ohranjati dva metra medosebne razdalje (to ne velja za družine in člane istega gospodinjstva).

Cerkev bo odprta za osebno molitev vernikov. Naenkrat je lahko v cerkvi največ deset vernikov, ki upoštevajo določila za preprečevanje epidemije.

Krsti, poroke so preloženi na čas, ko se bo epidemiološko stanje izboljšalo oz. ko bo preklican vladni odlok.

Cerkveni pogrebi so dovoljeni z upoštevanjem državnih navodil.

Kateheza (verouk) se za vse razrede do nadaljnjega izvaja na daljavo.

15.10.2020: Navodila slovenskih škofov v času epidemije COVID-19. Kliknite na povezavo.

ŽUPNIJSKA KARITAS IN MINORITSKI SAMOSTAN STA NA VOLJO VSEM STAREJŠIM IN ONEMOGLIM TER BOLNIKOM V KOLIKOR POTREBUJETE V TEH DNEH POMOČ. Pokličete lahko na telefonski številki 0590 73000 ali 041 260 724

29. nedelja med letom, 18. oktober 2020

29 ned misijonska

18. oktober

29. nedelja med letom, misijonska nedelja

Luka, evangelist

za + Terezijo in Jožeta Robin ter družino Marčič

za + st. Pribožič in + Matildo Korošec

za + Marijo Babič

za + Ano Zagoršek (greg. 18)

za + Marijo in Matija Mernik

19. oktober

Pavel od Križa, duhovnik

za + Katjo Krapec

za + Ano Zagoršek (greg. 19)

za + Terezijo Valentan (8. dan)

20. oktober

Rozalija, redovnica

za + starše Horvat, Strelec in sorodnike

za + Ano Zagoršek (greg. 20)

za + Alojza Valenko

za + Marijo Junger in Urško Vidovič

21. oktober

Uršula, devica, mučenka

za + Marijo Pšajd

za + Ano Zagoršek (greg. 21)

za + Štefanijo Rezar (8. dan)

za + Terezijo  Turščak

22. oktober

Janez Pavel II., papež

za + Ano Zagoršek (greg. 22)

za + Marijo Tement

za ++ iz družine Munda

23. oktober

Janez Kapistran, duhovnik

za + Marjana Podgorška

za + Ivana Bela (8. dan)

za + Ano Zagoršek (greg. 23)

za + Marjeto Kukovec

za + Ivana in Hermino Golob in ++ sorodnike

24. oktober

Anton Marija Claret, škof, red. ustanovitelj

za + družine Juršič, Tisnikar in Pal ter + Elizabeto

Kovačič

za + Ano Zagoršek (greg. 24)

za + Franca Kelenca

25. oktober

30. nedelja med letom, žegnanjska nedelja

Obletnica posvetitve cerkve

za + Stanka Solina

za + Antona Ožinger

za + Ano Zagoršek (greg. 25)

za + Vanjo Bartolič

Od 18. oktobra do 25. oktobra

V cerkvi si lahko vzamete kuverte, kjer imate možnost vpisati imena vaših rajnih za katere bomo posebej molili v novembru. Spomini. Kuverte oddajte v župnijski pisarni.

Do preklica ponovno ni sv. maš pri katerih bi lahko bili navzoči verniki. Patri v tem času darujemo maše po vaših namenih in prosimo, da še naprej radi darujete za sv. maše.

NAVODILA SLOVENSKE ŠKOFOVSKE KONFERENCE SO OBJAVLJENA NA INTERNETNI STRANI ŽUPNIJE.

VEČERNA MOLITEV

V župnijski cerkvi vsak dan ob 20. uri pozvonimo z velikim zvonom. Vabimo vas, da se v družini zberete k večerni molitvi s prošnjo, da bi bili na priprošnjo sv. Roka obvarovani te hude epidemije in predvsem za vse obolele ter zdravstvene delavce, ki jih zdravijo. Patri v tem času molimo rožni venec – bodimo povezani v molitvi. Lahko se nam tudi pridružite na fb Župnija Ptuj - sv. Ožbalt v tem času, ker bo prenos v živo.

V cerkvi si vzemite Družino in ostali verski tisk.

NAŠI RAJNI:    Štefanija Rezar iz Spuhlje,

Vladimir Ferk iz Zadružnega trga in