Svete maše z ljudstvom so do nadaljnjega odpovedane.miklavz2020 pasica2
Dovoljene so zasebne maše duhovnika brez vernikov. Lahko darujete za maše v župnijski pisarni.

Dovoljena je individualna duhovna oskrba vernikov.
Po navodilih škofovske konference lahko prejemate obhajilo le posamično in po vnaprejšnjem dogovoru z duhovnikom. Pri nas imate naslednje možnosti: ob nedeljah od 9. do 11. ure in od 17. do 17.45 ure ter ob delavnikih od 7.30 do 8. ure in od 17.30 do 17.50 ure v cerkvi. Pri Svetem Roku ob nedeljah med 8.30 in 9. uro.

Udeležba pri individualni duhovni oskrbi je dovoljena samo zdravim vernikom, ki nimajo simptomov okužbe dihal, ne kašljajo in nimajo povišane telesne temperature.

Vsak, ki vstopi v cerkev, je sam odgovoren za zaščito pred morebitno okužbo, tako kot to velja za vstopanje v druge javne prostore.
Ob vstopu v prostor si mora vsak razkužiti roke, nadeti zaščitno masko in ohranjati dva metra medosebne razdalje (to ne velja za družine in člane istega gospodinjstva).

Cerkev bo odprta za osebno molitev vernikov. Naenkrat je lahko v cerkvi največ deset vernikov, ki upoštevajo določila za preprečevanje epidemije.

Krsti, poroke so preloženi na čas, ko se bo epidemiološko stanje izboljšalo oz. ko bo preklican vladni odlok.

Cerkveni pogrebi so dovoljeni z upoštevanjem državnih navodil.

Kateheza (verouk) se za vse razrede do nadaljnjega izvaja na daljavo.

ŽUPNIJSKA KARITAS IN MINORITSKI SAMOSTAN STA NA VOLJO VSEM STAREJŠIM IN ONEMOGLIM TER BOLNIKOM V KOLIKOR POTREBUJETE V TEH DNEH POMOČ. Pokličete lahko na telefonski številki 0590 73000 ali 041 260 724.

KRISTUS KRALJ VESOLJSTVA, 22. november 2020

Kristus Kralj p Pij 20

22. november

KRISTUS KRALJ VESOLJSTVA

Cecilija (Cilka), devica, mučenka

za + st. Pribožič in + Matildo Korošec

za + Franca in Ivano Janžekovič (obl.), za + Franca in Elizabeto

Šterbal

za + Marijo Babič

23. november

Klemen I. papež, mučenec

za + Marijo Pšajd

za + Terezijo Valentan

za + Marjeto Kukovec

za + Ireno Gerlica

za + Ano Brumen in + Marijo Cestar

24. november

Andrej Dung-Lac, duhovnik in drugi vietnamski mučenci

za + iz družin: Slameršak, Pernat in Korošec

za + Antona Zorec (8. dan)

za vse rajne iz spominov

25. november

Katarina Aleksandrijska, devica, mučenka

v zahvalo za 40 let življenja, Božjega blagoslova in Marijinega

varstva

za + Ignaca Tekmeca

za ++ Letonja

za + Ano Ilgo in + Marijo Krivec

26. november

Leonard Portomavriški, redovnik, misijonar

za + Alojza Valenka

27. november

Modest in Virgil, škofa, apostola Karantanije

za + Katjo Krapec

za + Antonijo Lešnik (8. dan)

za vse + povojne žrtve

za + Martina Krajnca

28. november

Katarina Laboure, redovnica, vidkinja

za + Nežo in Štefana Žunič ter Franca Šilaka

29. november

1. adventna,nedelja

Karitas

Filomen, mučenec

za + Franca Kelenca

Od 22. novembrado 29. novembra

Do preklica ni sv. maš pri katerih bi lahko bili navzoči verniki. Patri v tem času darujemo maše po vaših namenih in prosimo, da še naprej radi darujete za sv. maše.

OBHAJILO

Po navodilih škofovske konference lahko prejemate obhajilo le posamično in po vnaprejšnjem dogovoru z duhovnikom. Pri nas imate naslednje možnosti: ob nedeljah od 9. do 11. urein od 17. do 17.45ure ter ob delavnikih od 7.30 do 8. ure in od 17.30 do 17.50ure v cerkvi.

VEČERNA MOLITEV

V župnijski cerkvi vsak dan ob 20. uri pozvonimo z velikim zvonom. Vabimo vas, da se v družini zberete k večerni molitvi s prošnjo, da bi bili na priprošnjo sv. Roka obvarovani te hude epidemije in predvsem za vse obolele ter zdravstvene delavce, ki jih zdravijo. Patri v tem času molimo rožni venec – bodimo povezani v molitvi.Lahko se nam tudi pridružite na fb Župnija Ptuj - sv. Ožbalt v tem času, ker bo prenos v živo.

V cerkvi si vzemite novo Družino in Ognjišče za december.

V ŽUPNIJSKI PISARNI JE NA VOLJO MARIJANSKI KOLEDAR IN PRATIKA

TEDEN KARITAS od 23. do 29. novembra

Letošnje geslo Slišim te naj nas še posebej nagovarja v teh težkih časih. V sredo, 25. 11. ob 20. uri, lahko na RTV SLO1 spremljate koncert Klic dobrote.

Naslednja nedelja je prva adventna nedelja. Lepo povabljeni, da naredite adventne vence in ob njih doma radi molite v tem svetem času priprave na praznik Jezusovega rojstva.

SV. MIKLAVŽ nas bo tudi letos obiskal. V živo nas bo nagovoril preko FB strani na Miklavžev večer in otrokom pustil darila pred domačimi vrati. Otroke vabimo, da v teh dneh napišejo pismo ali narišejo sliko ter jo pošljejo Miklavžu preko e – mail nasslova:Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.

NAŠI RAJNI: Ivan Fras iz Ormoške ceste