PRENOSI SVETIH MAŠ  - s klikom na fotografijo se povežete na ustrezni program.

Župnija sv. Peter in Pavel

bozic kloster

Prenos maše v nedeljo 10.1.2021 ob 9 uri.

Kliknite tukaj za ogled v živo na spletni strani

Župnija sv. Jurij

bozic zoom

Prenos maše preko programa Zoom vsak dan ob 8:30 uri,
v nedeljo ob 9 uri.

Župnija sv. Ožbalt

bozic ozbalt

Prenos maše vsako nedeljo ob 11 uri in čez teden ob 18 uri.

Svete maše z udeležbo vernikov so dovoljene pod naslednjimi pogoji:

a)     V cerkvi je lahko toliko vernikov (vključno z bogoslužnimi sodelavci), kolikor zadoščajo predpisu 1 oseba (ali ena družina ali člani skupnega gospodinjstva) na 30 m2. Duhovnik(i) so na podlagi odloka v celoti izvzeti iz tega pogoja.
b)    Udeležba pri svetih mašah je dovoljena samo zdravim vernikom, ki nimajo simptomov okužbe dihal, ne kašljajo in nimajo povišane telesne temperature ter katerih člani istega gospodinjstva niso okuženi.
c)     Med sveto mašo je v skladu z vladnim odlokom prepovedano (zborovsko oz. ljudsko oz. solo) petje, vključno s petjem mašnika. Pri sveti maši lahko sodeluje organist.
d)    Rokovanje ob pozdravu miru se opusti.
h)      Vernikom je dovoljeno deliti sveto obhajilo samo na roko. Delivec obhajila pri obhajanju nosi masko. Pred obhajilom in po njem si mora razkužiti roke. Med pristopom k obhajilu naj verniki spoštujejo medosebno razdaljo 1,5 metra.
i)      Darove za cerkev verniki oddajo v za to določen nabiralnik (košaro).

Bolni in ostareli naj svete maše spremljajo po medijih, prejmejo duhovno obhajilo, posvetijo čas molitvi, branju Božje besede oziroma dobrim delom (prim. ZCP, kan. 1248, § 2). Prenos svetih maš, ki jih darujejo škofje, bo potekal po Televiziji Slovenija, Radiu Ognjišče in Tv Exodus.

Zakramenta svetega krsta in cerkvene poroke se lahko podeljujeta v krogu družin oziroma istih gospodinjstev.

Obhajanje bolniškega maziljenja je dovoljeno ob upoštevanju, da sta duhovnik in bolnik ustrezno zaščitena..

Cerkveni pogrebi se izvajajo v dogovoru s pogrebno službo in ob upoštevanju vseh navodil NIJZ. Z namenom, da se čakalne vrste za upepelitev skrajšajo, vernike vabimo, da svoje rajne sorodnike pokopljejo na klasičen način s krsto.

Kateheza (verouk) in druge oblike pastoralne dejavnosti se izvajajo na daljavo.  Župnijske pisarna je lahko odprta.

Karitativne ustanove in katoliške vzgojno-izobraževalne ustanove delujejo.

3. adventna nedelja,13. december 2020

3 adv ned 20

13. december

3. adventna,nedelja

Lucija, devica, mučenka

v zahvalo Bogu

14. december

Janez od Križa, duhovnik, cerkveni učitelj

za + Mirka Belšaka in Anico Toplak (obl.)

za + sestrično Matildo Ostroško in + teto Marijo in Miha

Kolednika

za + Martina Krajnca

15. december

Antonija, Krizina in druge drinske mučenke

v zahvalo Jezusovemu in Marijinemu srcu

za + Jožico Toplak (obl.)

za + Kristino Breznik

16. december

Adelajda (Adela), kraljica

za + Elizabeto Kunstek (8. dan)

za + Marijo Belšak (8. dan)

za + Marjeto Kukovec

17. december

Janez de Matha, redovni ustanovitelj

za + Marijo Pšajd

za vse + iz družin: Munda, Meglič

18. december

Vunibald, opat

za + Petra in Slavka Pignar, za + Vladimirja in Angelo Bela

za + Terezijo Valentan

19. december

Urban V., papež

za + p. Mirka Pihlerja (obl.) in ++ starše ter za zdravje

za vse + iz družin: Munda, Meglič

20. december

4. adventna,nedelja

Vincencij Romano, duhovnik

za + Štefanijo Rezar in + Jožefa

za + Marijo Babič

za + Antonijo Lešnik (30. dan)

Od 13. decembra do 20. decembra

Do preklica ni sv. maš pri katerih bi lahko bili navzoči verniki. Patri v tem času darujemo maše po vaših namenih in prosimo, da še naprej radi darujete za sv. maše.

OBHAJILO

Po navodilih škofovske konference lahko prejemate obhajilo le posamično in po vnaprejšnjem dogovoru z duhovnikom. Pri nas imate naslednje možnosti: ob nedeljah od 9. do 11. urein od 17. do 17.45 ure ter ob delavnikih od 7.30 do 8. ure in od 17.30 do 17.50 ure v cerkvi.Pri Svetem Roku ob nedeljah med 8.30 in 9. uro.Opravite lahko tudi božično sveto spoved.

VEČERNA MOLITEV

V župnijski cerkvi vsak dan ob 20. uri pozvonimo z velikim zvonom. Vabimo vas, da se v družini zberete k večerni molitvi s prošnjo, da bi bili na priprošnjo sv. Roka obvarovani te hude epidemije in predvsem za vse obolele ter zdravstvene delavce, ki jih zdravijo. Patri v tem času molimo rožni venec – bodimo povezani v molitvi.Lahko se nam tudi pridružite na fb Župnija Ptuj - sv. Ožbalt v tem času, ker bo prenos v živo.

PRENOS MAŠ

Ob nedeljah ob 9. uri imamo sv. mašo s pomočjo programa Zoom. Med tednom vsak dan ob 8.30 uri.   Če se je želite udeležiti, kliknite na sliko vhoda v cerkvev na internetni strani prostija–ptuj.si. Odprlo se bo okence, v katerem kliknite "Open zoom.us". To storite 10 min pred sv. mašo.Vabljeni!

Lahko se nam tudi pridružite na fb Župnija Ptuj - sv. Ožbalt v nedeljo ob 11. uri.

V cerkvi si vzemite novo Družino.

V ŽUPNIJSKI PISARNI JE NA VOLJO MARIJANSKI KOLEDAR IN PRATIKA

NAŠI RAJNI: Marija Bela iz Spuhlje