Obisk svete maše je zopet dovoljen ob upoštevanju omejenega števila vernikov in uporabe zaščitnih mask.

Zakramenta svetega krsta in cerkvene poroke se lahko podeljujeta v krogu družin oziroma istih gospodinjstev.

Obhajanje bolniškega maziljenja je dovoljeno ob upoštevanju, da sta duhovnik in bolnik ustrezno zaščitena..

Cerkveni pogrebi se izvajajo v dogovoru s pogrebno službo in ob upoštevanju vseh navodil NIJZ. Z namenom, da se čakalne vrste za upepelitev skrajšajo, vernike vabimo, da svoje rajne sorodnike pokopljejo na klasičen način s krsto.

Kateheza (verouk) in druge oblike pastoralne dejavnosti se izvajajo na daljavo.  Župnijske pisarna je odprta.

Karitativne ustanove in katoliške vzgojno-izobraževalne ustanove delujejo.

4. adventna nedelja, 20. december 2020

4 adv ned 20

20. december

4. adventna, nedelja

Vincencij Romano, duhovnik

za + Štefanijo Rezar in + Jožefa

za + Marijo Babič

za + Antonijo Lešnik (30. dan)

21. december

Peter Kanizij, duhovnik, cerkveni učitelj

za + Konrada Kodriča

za + Stanislava Ranfla

za + Marijo Horvat in + starše Alojza in Marijo Glaser

za + Marijo Ribič, Rozalijo Kodrič, Jožefa Kozela in

Terezijo Menhart

22. december

Frančiška K. Cabrini, redovna ustanoviteljica

za + Frančiška Petroviča

za + Franca Bezjaka (obl.)

za + Magdaleno Ranfl

23. december

Janez Kancij, duhovnik

za + Ivana Kolariča

za + Franca Popošeka (8. dan)

za + Marijo Goričan, Marijo Žličar, Amalijo Lesjak,

Dan Samostojnosti

za + Štefana Bohaka

za + Amalijo Lozar

za + Aleksandra Pajiča (obl.)

za ++ iz družin: Matjašič, Voglar in Marflak

27. december

Sveta Družina

Janez, apostol, evangelist

za + Ljudmilo Gojkovič (30. dan)

za + st. Kuhar: Ivana, Marico, Heleno, Janka in Antona

Majcna

za + Konrada Kodriča

Od 20. decembra do 27. decembra

Do preklica ni sv. maš pri katerih bi lahko bili navzoči verniki. Patri v tem času darujemo maše po vaših namenih in prosimo, da še naprej radi darujete za sv. maše.

BOŽIČNA SPOVED

Vsak dan v tem tednu med 9.  in 11. uro ter 16. in 17.45 uro. Lepo povabljeni!

OBHAJILO

Po navodilih škofovske konference lahko prejemate obhajilo le posamično in po vnaprejšnjem dogovoru z duhovnikom. Pri nas imate naslednje možnosti: ob nedeljah od 9. do 11. ure in od 17. do 17.45 ure ter ob delavnikih od 7.30 do 8. ure in od 17.30 do 17.50 ure v cerkvi. Pri Svetem Roku ob nedeljah med 8.30 in 9. uro.

OBISK BOLNIKOV – v torek bomo obiskali vse bolnike.

VEČERNA MOLITEV

V župnijski cerkvi vsak dan ob 20. uri pozvonimo z velikim zvonom. Vabimo vas, da se v družini zberete k večerni molitvi s prošnjo, da bi bili na priprošnjo sv. Roka obvarovani te hude epidemije in predvsem za vse obolele ter zdravstvene delavce, ki jih zdravijo. Patri v tem času molimo rožni venec – bodimo povezani v molitvi. Lahko se nam tudi pridružite na fb Župnija Ptuj - sv. Ožbalt v tem času, ker bo prenos v živo.

PRENOS MAŠ

SIP TV bo na sveti večer (24. 12.) prenašal družinsko polnočnico ob 20. uri in za odrasle ob 24. uri iz Ptuja. Ob 19.30 uri bo prenašal tudi božičnico, ki so jo pripravili veroučenci naše župnije. Lepo vabljeni k ogledu!

Prenos maš iz kloštra bo 25., 26. in 27. decembra ob 9. uri.

Povabljeni k sodelovanju in sicer na:

fb Minoritski samostan sv. Petra in Pavla

ali na povezavi          prenos.kloster.si

Ob nedeljah ob 9. uri imamo sv. mašo s pomočjo programa Zoom v proštiji. Med tednom vsak dan ob 8.30 uri.   Če se je želite udeležiti, kliknite na sliko vhoda v cerkvev na internetni strani prostija–ptuj.si. Odprlo se bo okence, v katerem kliknite "Open zoom.us". To storite 10 min pred sv. mašo. Vabljeni!

Lahko se nam tudi pridružite na fb Župnija Ptuj - sv. Ožbalt v nedeljo inpraznikih ob 11. uri.

V cerkvi si vzemite novo praznično Družino.

V ŽUPNIJSKI PISARNI JE NA VOLJO MARIJANSKI KOLEDAR IN PRATIKA

BETLEHEMSKA LUČ MIRU – v cerkvi je na voljo betlehemska luč miru. Lepo povabljeni, da pridete po njo.

OGLED JASLIC – Jasličarji naše župnije so se potrudili in pripravili lepe jaslice v cerkvi. Hvala. Lepo povabljeni, da si jih v teh božičnih dneh radi pridete ogledat.

VOŠČILO

Spoštovani župljani, obiskovalci naše cerkve in samostana ter vsi dobro misleči ljudje!

Patri in redovni brat vam želimo blagoslovljene in milosti polne božične praznike. Letos jih moramo praznovati samo v okviru družine in brez skupnih maš v cerkvi. Naj nas povezuje veselje in radost Novorojenega ter upanje, da bomo z Božjim mirom zmogli živeti kot Jezusovi učenci!

NAŠI RAJNI: Franc Munda iz Prežihove ulice

Mihael Cafuta iz Prežihove ulice