PRENOSI SVETIH MAŠ  - s klikom na fotografijo se povežete na ustrezni program.

Župnija sv. Peter in Pavel

bozic kloster

Prenos maše v nedeljo 10.1.2021 ob 9 uri.

Kliknite tukaj za ogled v živo na spletni strani

Župnija sv. Jurij

bozic zoom

Prenos maše preko programa Zoom vsak dan ob 8:30 uri,
v nedeljo ob 9 uri.

Župnija sv. Ožbalt

bozic ozbalt

Prenos maše vsako nedeljo ob 11 uri in čez teden ob 18 uri.

Svete maše z udeležbo vernikov so dovoljene pod naslednjimi pogoji:

a)     V cerkvi je lahko toliko vernikov (vključno z bogoslužnimi sodelavci), kolikor zadoščajo predpisu 1 oseba (ali ena družina ali člani skupnega gospodinjstva) na 30 m2. Duhovnik(i) so na podlagi odloka v celoti izvzeti iz tega pogoja.
b)    Udeležba pri svetih mašah je dovoljena samo zdravim vernikom, ki nimajo simptomov okužbe dihal, ne kašljajo in nimajo povišane telesne temperature ter katerih člani istega gospodinjstva niso okuženi.
c)     Med sveto mašo je v skladu z vladnim odlokom prepovedano (zborovsko oz. ljudsko oz. solo) petje, vključno s petjem mašnika. Pri sveti maši lahko sodeluje organist.
d)    Rokovanje ob pozdravu miru se opusti.
h)      Vernikom je dovoljeno deliti sveto obhajilo samo na roko. Delivec obhajila pri obhajanju nosi masko. Pred obhajilom in po njem si mora razkužiti roke. Med pristopom k obhajilu naj verniki spoštujejo medosebno razdaljo 1,5 metra.
i)      Darove za cerkev verniki oddajo v za to določen nabiralnik (košaro).

Bolni in ostareli naj svete maše spremljajo po medijih, prejmejo duhovno obhajilo, posvetijo čas molitvi, branju Božje besede oziroma dobrim delom (prim. ZCP, kan. 1248, § 2). Prenos svetih maš, ki jih darujejo škofje, bo potekal po Televiziji Slovenija, Radiu Ognjišče in Tv Exodus.

Zakramenta svetega krsta in cerkvene poroke se lahko podeljujeta v krogu družin oziroma istih gospodinjstev.

Obhajanje bolniškega maziljenja je dovoljeno ob upoštevanju, da sta duhovnik in bolnik ustrezno zaščitena..

Cerkveni pogrebi se izvajajo v dogovoru s pogrebno službo in ob upoštevanju vseh navodil NIJZ. Z namenom, da se čakalne vrste za upepelitev skrajšajo, vernike vabimo, da svoje rajne sorodnike pokopljejo na klasičen način s krsto.

Kateheza (verouk) in druge oblike pastoralne dejavnosti se izvajajo na daljavo.  Župnijske pisarna je lahko odprta.

Karitativne ustanove in katoliške vzgojno-izobraževalne ustanove delujejo.

Sveta Družina, 27. december 2020

sv Druzina 20

27. december

Sveta Družina

Janez, apostol, evangelist

za + Ljudmilo Gojkovič (30. dan)

za + st. Kuhar: Ivana, Marico, Heleno, Janka in Antona

Majcen

za + Konrada Kodriča

28. december

Nedolžni otroci, mučenci

za + starše in brata Kramberger in st. Belšak

za + Marijo Bela (8. dan)

29. december

Tomaž Becket, škof, mučenec

za + Simona Vrtiča in + starše

zahvala Jezusu za zdravje Bojana in družine

30. december

Feliks I., papež

za družino

za + Nado Pal

za zdravje vnuka

31. december

Silvester (Silvo), papež

za + Mihael Cafuta (pogrebna)

za + st. Pribožič in + Matildo Korošec

na čast Materi Božji v zahvalo in priprošnjo

na čast Svetemu Duhu

1. januar

Marija, Sveta Božja Mati

Novo leto

za zdravje vnuka

2. januar

Bazilij Veliki, škof, cerkveni učitelj

za + Alojza Šegula in dvojne + starše

za + Marjana Kunsteka

3. januar

2. nedelja po božiču

Presveto Jezusovo ime

za + Stanislava Zotlarja (obl.)

Od 27. decembra do 3. januarja

Do preklica ni sv. maš pri katerih bi lahko bili navzoči verniki. Patri v tem času darujemo maše po vaših namenih in prosimo, da še naprej radi darujete za sv. maše.

OBHAJILO

Po navodilih škofovske konference lahko prejemate obhajilo le posamično in po vnaprejšnjem dogovoru z duhovnikom. Pri nas imate naslednje možnosti: ob nedeljah od 9. do 11. ure in od 17. do 17.45 ure ter ob delavnikih od 7.30 do 8. ure in od 17.30 do 17.50 ure v cerkvi. Pri Svetem Roku ob nedeljah med 8.30 in 9. uro.

VEČERNA MOLITEV

V župnijski cerkvi vsak dan ob 20. uri pozvonimo z velikim zvonom. Vabimo vas, da se v družini zberete k večerni molitvi s prošnjo, da bi bili na priprošnjo sv. Roka obvarovani te hude epidemije in predvsem za vse obolele ter zdravstvene delavce, ki jih zdravijo. Patri v tem času molimo rožni venec – bodimo povezani v molitvi. Lahko se nam tudi pridružite na fb Župnija Ptuj - sv. Ožbalt v tem času, ker bo prenos v živo.

Lepo vabljeni, da na prvi četrtek radi molite za nove duhovne poklice. Na prvi petek tokrat ne bomo obiskali bolnikov. V soboto vas vabimo k posvetitvi Marijinemu brezmadežnemu srcu.

PRENOS MAŠ

Minoritska cerkev sv. Petra in Pavla – v nedeljo, 3. 1. 2021, ob deveti uri preko fb Minoritski samostan sv. Petra in Pavla.

Ob nedeljah imamo sv. mašo s pomočjo programa Zoom v proštiji. Med tednom vsak dan ob 8.30 uri.   Če se je želite udeležiti, kliknite na sliko vhoda v cerkev na internetni strani prostija–ptuj.si. Odprlo se bo okence, v katerem kliknite "Open zoom.us". To storite 10 min pred sv. mašo. Vabljeni!

Lahko se nam tudi pridružite na fb Župnija Ptuj - sv. Ožbalt v nedeljo in praznikih ob 11. uri.

V ŽUPNIJSKI PISARNI JE NA VOLJO MARIJANSKI KOLEDAR IN PRATIKA

OGLED JASLIC – Jasličarji naše župnije so se potrudili in pripravili lepe jaslice v cerkvi. Hvala. Lepo povabljeni, da si jih v teh božičnih dneh radi pridete ogledat.

VOŠČILO

Spoštovani župljani, obiskovalci naše cerkve in samostana ter vsi dobro misleči ljudje!

Patri in redovni brat vam želimo zdravja, blagoslova in milosti ter Marijinega varstva v novem letu 2021

NAŠI RAJNI: Mesarič Marija, Na obrežju