Ni dogodkov

Download this file (April-2019.pdf)April 2019268 kB
Download this file (marec-2019.pdf)Marec 2019491 kB
Download this file (Januar-2019.pdf)Januar 20191619 kB

Viktorinov večer - petek 12.4.

V petek 12. aprila ob 19.30 uri vas vabimo na Viktorinov večer v refektorij minoritskega samostana na Ptuju. Z nami bo p. dr. Igor Salmič – provincial slovenskih minoritov, ki nas bo nagovoril na temo "Večno življenje - pozabljena prvina krščanske vere".

V glasbenem utrinku bodo nastopile Ana Dvoršak na flavti in Živa Horvat v spremljavi s klavirjem iz Zasebna glasbene šole sv. Petra in Pavla.

Vabljeni !

viktorinov vecer april2019

Viktorinov večer, gost: dr. Klemen Jaklič (18. 1. 2019)

Viktorinovi veceri

Viktorinov večer z ustavnim sodnikom

Viktorinov večer bo v petek 18. januarja 2019 ob 18.30 uri v minoritskem samostanu na Ptuju z ustavnim sodnikom ddr. Klemenom Jakličem na temo “Vloga in pomen ustavnega sodstva v svobodni demokratični družbi”. Pogovor vodi novinar Radia ognjišče Alen Salihovič. V glasbenem utrinku bodo nastopili Hana Berlak violina, Živa Horvat, klavir mentor Matjaž Antončič iz Zasebne glasbene šole v samostanu sv. Petra in Pavla na Ptuju.

DDr. Klemen Jaklič je diplomiral iz ustavnega prava na Pravni fakulteti Univerze v Ljubljani. Iz primerjalnega ustavnega prava ( Zavezujočnost odločitev ustavnih sodišč: primerjalna analiza nemškega in ameriškega modela) je magistriral na Univerzi Harvard, nato pa kot dobitnik Fulbrightove štipendije tam nadaljeval z doktorskim raziskovanjem.

Doktorat je opravil tudi na univerzi v Oxfordu. Z vzporednim delom na obeh kontinentih in pod vodstvom vodilnih avtoritet s tega področja je pridobil avtentičen uvid v primerjalna vprašanja ustavnega prava Evrope in ZDA. Izkušnje je uporabil pri večletnem predavanju skupaj več kot dvajsetih predmetov s svojega področja, na petih različnih oddelkih univerze Harvard v Bostonu.

Pred leti se je iz ZDA vrnil v Slovenijo, pri čemer, poudarja, ga ni vodila utilitarna logika v smislu, kaj se splača in kaj ne. Čutil je, da je to potrebno, ob tem pa želel, da družina spet zaživi skupaj. Pred tem so namreč nekaj časa živeli ločeno. V Sloveniji je Ddr. Jaklič deloval v okviru imenovanj v različne skupine pravnih strokovnjakov. Med drugim je kot soustanovitelj Zavoda za brezplačno pravno pomoč uspešno sodeloval z Varuhinjo človekovih pravic in prispeval k razrešitvi številnih življenjskih stisk socialno ogroženih. Od leta 2013 je bil vsako leto uvrščen med deset najvplivnejših slovenskih pravnikov Ddr. Klemen Jaklič je funkcijo ustavnega sodnika nastopil 27. marca 2017.

Vabljeni na pogovor z ustavnim sodnikom v okviru Viktorinovih večerov !

Peter Pribožič

Viktorinov Adventni večer s dr.p. Karlom Gržanom

KGerzan ViktorinovVecer

V nedeljo 10.12.2017 ob 16.30. uri je bil v refektoriju minoritskega samostana na Ptuju Adventni večer z dr. p. Karlom Gržanom. Spregovoril nam je na temo 95. tez za več pravičnosti in zadovoljstva, ki so povezane z njegovo najnovejšo izdano knjigo "95 tez, pribitih na vrata svetišča kapitalizma za osvoboditev od zajedavskega hrematizma". V glasbenem delu advetnega večera je pod mentorstvom profesor Lije Frajnkovič nastopil Trio flavt Zasebne glasbene šole sv. Petra in Pavla; Dora Šandor, Tita Majerič in Barbara Prelog.

Karel Gržan se je rodil leta 1958 v Celju. Po končani Srednji gradbeni tehniški šoli je vstopil v red bratov kapucinov. Diplomiral je leta 1984 na Teološki fakultet v Ljubljani in bil leta 1985 posvečen v duhovnika. Dve leti za tem je opravil magistrski študij in bil leta 2003 na filozofski fakulteti habilitiran za doktorja znanosti s področja literarnih ved. Svojo duhovniško pot je prehodil tudi z nami na Ptuju, se pozneje ukvarjal z problematiko zasvojenosti z ustanovitvijo komune na Razboru. Pater Karl danes živi na samotni kmetiji sredi smrekovih gozdov na Konjskem vrhu pod Raduho. Kot duhovnik pomaga na župnijah Luče in Solčava ter je izjemno ustvarjalen na literarnem področju, saj je izdal že preko 30 knjig in vrsto člankov in prispevkov v revijah. Piše o stiskah sodobnega človeka. Z besedo nagovarja množice otrok, mladine ter odraslih.

Peter Pribožič