Božja beseda

Viktorinov večer - predstavev filma o gorečem škofu Volku

P9220019

V petek 22.9.2017 je bil prvi Viktorinov večer v novem akademskem letu 2017/18 in je bil posvečen pokojnemu ljubljanskemu nadškofu Antonu Vovku. Režiser David Sipoš je predstavil dokumentarni film o nadškofu Antonu Vovku. Po ogledu je sledil pogovor o nastajanju filma in njegovem sporočilu za današnji čas.

Viktorinov večer - Pastir

vik.večer-pastir

V petek, 25. septembra 2015, bo v okviru Viktorinovih večerov, ob 19.30 uri, v refektoriju minoritskega samostana, igrano - dokumentarni film o Janezu Frančišku Gnidovcu. Režiser filma je naš domačin David Sipoš. Vabljeni!

Božični koncert 2014

božični koncert2014

Vabimo vas na božični koncert, 25. decembra 2014, ob 19.30 uri, v cerkev sv. Petra in Pavla na Ptuju. Večer bodo oblikovali zbor in orkester ptujske župnijske mladine pod vodstvom p. Andreja Feguša in otroški zbor sv. Jurija. Vabljeni!

Viktorinov večer, MADAGASKAR, 24. oktober 2014

madagaskar

OBISK MISIJONSKE DEŽELE - Madagaskar

V petek, 24. oktobra 2014, ob 19.30 uri bo v minoritskem samostanu na Ptuju Viktorinov večer z naslovom Obisk misijonske dežele. Gostji večera bosta Lucija Pribožič in Mateja Stražar, ki bosta predstavili letošnjo misijonsko odpravo na jug Afrike, na otok Madagaskar. Skupina 10 mladih prostovoljcev se je letos poleti za 5 tednov odpravila na obisk k slovenskim misijonarjem, ki delujejo na Madagaskarju in tam pomagala na njihovih župnijah pri delu z otroci. Obiskali so Toneta Kerina, Janeza Krmelja, Janeza Mesca, Jožeta Adamiča in Pedra Opeko. V času bivanja na misijonih so pripravili več oratorijev, ki se jih je skupno udeležilo okrog 1500 otrok. V teku priprav na odhod so po Sloveniji tudi več mesecev zbirali finančna sredstva za pomoč in podporo dela na misijonu. Vsa svoja doživetja, spoznanja in izkušnje želijo sedaj po vrnitvi v Slovenijo podeliti z nami doma. Preko fotografij in posnetkov bosta pripravili večer, v katerem boste lahko spoznali, kakšno je življenje na misijonih in kaj vse je v deželah na robu sveta v rokah prostovoljcev, kot so tudi naši misijonarji. Prva tako pa bosta povedali koliko denarja so v času priprav zbrali in kaj vse so z njim omogočili. Vabljeni!