Božja beseda

Download this file (Januar 2018.pdf)Januar 2018.pdf848 kB

Viktorinov Adventni večer s dr.p. Karlom Gržanom

KGerzan ViktorinovVecer

V nedeljo 10.12.2017 ob 16.30. uri je bil v refektoriju minoritskega samostana na Ptuju Adventni večer z dr. p. Karlom Gržanom. Spregovoril nam je na temo 95. tez za več pravičnosti in zadovoljstva, ki so povezane z njegovo najnovejšo izdano knjigo "95 tez, pribitih na vrata svetišča kapitalizma za osvoboditev od zajedavskega hrematizma". V glasbenem delu advetnega večera je pod mentorstvom profesor Lije Frajnkovič nastopil Trio flavt Zasebne glasbene šole sv. Petra in Pavla; Dora Šandor, Tita Majerič in Barbara Prelog.

Karel Gržan se je rodil leta 1958 v Celju. Po končani Srednji gradbeni tehniški šoli je vstopil v red bratov kapucinov. Diplomiral je leta 1984 na Teološki fakultet v Ljubljani in bil leta 1985 posvečen v duhovnika. Dve leti za tem je opravil magistrski študij in bil leta 2003 na filozofski fakulteti habilitiran za doktorja znanosti s področja literarnih ved. Svojo duhovniško pot je prehodil tudi z nami na Ptuju, se pozneje ukvarjal z problematiko zasvojenosti z ustanovitvijo komune na Razboru. Pater Karl danes živi na samotni kmetiji sredi smrekovih gozdov na Konjskem vrhu pod Raduho. Kot duhovnik pomaga na župnijah Luče in Solčava ter je izjemno ustvarjalen na literarnem področju, saj je izdal že preko 30 knjig in vrsto člankov in prispevkov v revijah. Piše o stiskah sodobnega človeka. Z besedo nagovarja množice otrok, mladine ter odraslih.

Peter Pribožič

Viktorinov večer - predstavev filma o gorečem škofu Volku

P9220019

V petek 22.9.2017 je bil prvi Viktorinov večer v novem akademskem letu 2017/18 in je bil posvečen pokojnemu ljubljanskemu nadškofu Antonu Vovku. Režiser David Sipoš je predstavil dokumentarni film o nadškofu Antonu Vovku. Po ogledu je sledil pogovor o nastajanju filma in njegovem sporočilu za današnji čas.

Viktorinov večer - Pastir

vik.večer-pastir

V petek, 25. septembra 2015, bo v okviru Viktorinovih večerov, ob 19.30 uri, v refektoriju minoritskega samostana, igrano - dokumentarni film o Janezu Frančišku Gnidovcu. Režiser filma je naš domačin David Sipoš. Vabljeni!

Božični koncert 2014

božični koncert2014

Vabimo vas na božični koncert, 25. decembra 2014, ob 19.30 uri, v cerkev sv. Petra in Pavla na Ptuju. Večer bodo oblikovali zbor in orkester ptujske župnijske mladine pod vodstvom p. Andreja Feguša in otroški zbor sv. Jurija. Vabljeni!