Božja beseda

zivljenje vstajenje logo

Viktorinov večer - Cerkev in šolstvo od vrtca do univerze

viktorinov vecer januar2020
V petek 10.1.2020 ob 19. uri bo v refektoriju minoritskega samostana na Ptuju Viktorinov večer. Tokratna tema je namenjena vzgoji in izobraževanju. msgr. ddr. Anton Stres – rektor katoliškega inštituta in upokojeni nadškof nam bo spregovoril na temo “Cerkev in šolstvo od vrtca do univerze”. V glasbenem uvodu bo na violino zaigrala Hana Berlak ob spremljavi prof. Zive Horvat iz Zasebne glasbene šole v samostanu sv. Petra in Pavla.
Predavanje ddr. Antona Stresa na temo Cerkev in šolstvo od vrtca do univerze bo prikazalo pomen vzgoje in izobraževanja za napredek družbe kot celote. Dejstvo je, da smo Slovenci svojo kulturno in družbeno bit gradili skozi zgodovino na temeljnih krščanskih vrednot. Pri tem je bila neprecenljiva vloga cerkve pri vzgoji in izobraževanju. Po drugi svetovni vojni v času enoumja se je vloga cerkve omejevala in izrinjala iz vzgoje in izobraževanja. Manire omejevanja vloge cerkvene pri vzgoji in izobraževanju so v Sloveniji prisotne tudi v današnjem času, ko imamo demokratično ureditev sistema. Pričakovali bi spoštovanje človekovih pravic. Žal se ne spoštujejo niti sprejete odločbe ustavnega sodišča o financiranju javnega programa izobraževanja zasebnih osnovnih šol. Povabilo na januarski Viktorinov večer.

Društvo izobražencev Viktorina ptujskega
Peter Pribožič