Ni dogodkov

Starejši dogodki

Župnijsko romanje - 2015

1 Turnisce-27

V soboto 10. oktobra, smo se z župnijskimi sodelavci odpravili na romanje po Prekmurju. Najprej smo se ustavili v Marijinem romarskem svetišče v Turnišču, kjer smo imeli skupaj z novomeškimi romarji sveto mašo. Po druženju in pogostitvi, ki je sledilo po maši smo se odpravili v cerkev Gospodovega vnebohoda v Bogojino. Tamkajšnji župnik nas je lepo sprejel in nam na kratko razložil bogato simboliko Plečnikove cerkve. ker se je ura prevesila že v popoldan smo se odpravili do bližnega kmečkega turizma kjer smo imeli kosilo. Po kosilu smo se odpravili v Dobrovnik in si tam ogledali Tropski vrt. pot nas je vodila nprej proti Lendavi, kjer smo si najprej ogledali novi razgledni stolp Vinarium, edinstveno naravno mumijo Mihaela Hadika in župnijsko cerkev sv. Katarine v Lendavi. Z molitvijo petih litanij Matere božje in medsebojno obogateni smo se vrnili v naš vsakdan. Hvala vsem, ki ste pomagali pri organizaciji romanja.