Ni dogodkov

Starejši dogodki

Romanje v Burghausen

PA150143

Od 14. do 16. oktobra 2016 so člani župnijskega pevskega zbora in nekatere člani župnijsko pastoralnega sveta odšli na obisk v pobrateno mesto Burghausen. V petek zvečer smo imeli družabni večer še z drugimi pobratenimi mesti Burghausna. V soboto smo si dopoldan ogledali najdaljši grajski kompleks na svetu - grad Burghausen (1050 m). Popoldan smo poromali v Marijino romarsko svetišče Altötting, kjer smo izmolili litanije Matere Božje nato pa smo se odpravili na ogled rojstne hiše papeža Benedikta XVI. v Marktlu. Dan smo zaključili z družabnim srečanjem v župniji sv. Konrada v Burghausnu, ki so nam ga pripravili tamkajšnji člani župnisko pastoralnega sveta. V nedeljo je naš župnijski zbor prepeval pri sveti mašo ob 10.15 uri. Po kosilu in kavi smo se gostiteljem zahvalili, se poslovili in odpravil nazaj v Slovenijo. Ves čas našega obiska sta nas spremljala zakonca Elizabet in Gerhard, za kar se jima iskreno zahvaljujemo. Hvala tudi pevcem in vsem, ki ste pripomogli k čudovitemu vzdušju.