Božja beseda

Download this file (Februar 2018.pdf)Februar 2018.pdf1056 kB
Download this file (Januar 2018.pdf)Januar 2018.pdf848 kB

Frančiškova družina

Frančiškov svetni red ali Frančiškova družina se srečuje enkrat mesečno pod duhovnim vodstvom p. Janeza Kmetca.

Sv. Frančišek Asiški (1182-1226) je ustanovil po navdihnjenju Svetega Duha tri redove: prvi red (minoriti, frančiškani, kapucini), drugi red (klarise - po sv. Klari Asiški) in tretji red (za kristjane v svetu). Zato se je Frančiškov svetni red (FSR) dolga stoletja imenoval "Tretji red sv. Frančiška", njegovi pripadniki pa "tretjeredniki". Danes jih imenujemo tudi ''Frančiškova družina.''

SMISEL IN NAMEN

- Sestre in bratje živijo evangelij po zgledu sv. Frančiška ter si močno prizadevajo, da bi svoje življenje posvetili s pristno duhovnostjo.

- Z življenjem po evangeliju postanejo sestre in bratje FSR sodelavci Cerkve v njenem življenju in poslanstvu, pomagajo širiti evangelij (nova evangelizacija) in ponižno služijo Cerkvi na vseh področjih cerkvenega občestva.

- Pripravljeni so za vsako dobro delo, zlasti pa za tista dobra dela, s katerimi morejo pomagati bolj potrebnim in revnim (karitas).

- Prizadevajo si za mir in pravičnost v svetu, gojijo ekumenizem, ohranjajo čisto in lepo naravo ter človeško okolje.

- V življenju in poklicnem delu želijo biti vzorni v svojem družinskem življenju, čisti in pošteni v vsakdanjih odnosih z ljudmi, odgovorni in zavzeti v svojih družbenih dolžnostih.

Več na http://www.ofs.si