V nedeljo, 10. septembra, smo se farani treh ptujskih župnij in župnije Dornava, podali na zaobljubljeno romanje na Ptujsko Goro.

Tisti, ki smo se podali peš smo bili ob 6.00 pri Marijinem stebru pred klostrsko cerkvijo deležni romarskega blagoslova, ki ga je podelil p. Janko. Nato pa pot pod noge. Kratek postanek smo imeli pri kapeli v Lovrencu, nekaj čez 9 uro pa smo že bili na romarski poti pod Baziliko, kjer nas je s pesmijo pričakal in blagoslovil p. Toni Brinjevec.
Nekateri so se podali na Goro z osebnimi vozili, zopet drugi z avtobusom. Ob 9.00 je na Gori v baziliki potekala molitev ob 10.00 pa se je začela slovesna sveta maša, ki jo letos oblikovala župnija Dornava. Mašo je vodil dornavski župnik p.Slavko, prepeval pa župnijski zbor. Lepo pridigo nam je pripravil p. Toni, župnik na Ptujski Gori.
Po maši smo združenih src in glasov zapeli litanije Matere Božje. Služila je prilika za osebno molitev pred Marijo Zavetnico nato pa romarsko kosilo in povratek domov.
Zbogom Marija, drugo leto pa znova nasnidenje.